Twitter Facebook Linkedin Youtube

SAHİPKIRAN AKADEMİ, DİJİTAL DİPLOMASİ YÖNTEMLERİNİ ELE ALDI

SASAM bünyesinde faaliyet gösteren Sahipkıran AKADEMİ atağa kalktı. Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile yeni mezunlardan oluşan Akademi, kendi yönetim kurulunu seçiyor ve gündemini belirliyor. Geçtiğimiz günlerde onikinci söyleşiyi gerçekleştiren genç arkadaşlarımız 7 Kasım Salı akşamı Sahipkıran Akademi Başkan Yardımcısı Beril KAHRAMAN’ın sunumuyla “Dijital Diplomasi” konusunu ele aldı.

Programda, klasik diplomasi yöntemlerinde yaşanan değişim, kültürel diplomasi, kamu diplomasisi ve dijital diplomasi gibi konularda kavramsal çerçeve çizildi. Dijital diplomasinin muhtemel gelişim alanlarına değinildi. Sunumun ardından interaktif bir yöntemle devam eden söyleşiye Uluğ Genç Bilimciler Forumundan uzman ve araştırmacılar da katıldı.

Genç arkadaşlarımıza sosyal alanlarda deneyimlerini artırmak, sunum ve kitle önünde konuşma fırsatı vermek amaçlarını da barındıran Sahipkıran AKADEMİ programları farklı konu başlıkları ve konuşmacılarla devam edecek. Sunum yapmak isteyenler bilgi@sahipkiran.org e-posta adresinden ve diğer iletişim kanallarından taleplerini iletmeleri halinde değerlendirmeye alınacaktır.

İlgi çekici bir konuda akıcı sunumu ile bilgi veren Sn. Beril KAHRAMAN’a ve katılımcılara teşekkür ederiz.

Sahipkıran Akademi Hakkında

Sahipkıran AKADEMİ; üniversite öğrencilerine çalışmalarını yayınlayabilecekleri bir platform sağlamak ve öğrencilerin kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamak üzere, Merkezimiz çatısı altında yeni oluşturulmuş bir yapıdır. “Türkiye’nin geleceğinin mimarları, Sahipkıran’da buluşuyor!” sloganı ile gayretli ve üretken üniversitelileri, çalışmalarını bu platformda paylaşmaya ve SASAM’ın etkinliklerine katılmaya davet ediyoruz. Sahipkıran AKADEMİ üyeliği, tamamen gönüllülük esasına dayanmaktadır. Üye olan öğrenciler, istedikleri zaman üyelikten çıkabilmektedirler. Üye olmak veya üyelikten çıkmak için bilgi@sahipkiran.org adresine, talebinize ilişkin e-posta göndermeniz yeterlidir. Talebiniz, en geç 3 iş günü içinde sonuçlandırılacaktır.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: