Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM YÖNETİM KURULU VE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM) Yönetim Kurulu toplantısı Merkez ofisinde yapıldı. Toplantıda yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, Sahipkıran Akademi yöneticileri de yer aldı.  Mesut Emre KARAKÖSE başkanlığında gerçekleşen toplantıda yeni çalışma dönemine ilişkin yol haritası ele alındı.

Başkan Yardımcısı Cesurhan TAŞ’ın gündeme ilişkin değerlendirmelerinin ardından önümüzdeki sürece yönelik öneriler sunuldu. Yeni Akademik yılda Sahipkıran AKADEMİ yönetiminin değiştirilmesi kararlaştırıldı. Beril KAHRAMAN Akademi Başkanı olarak görevlendirildi ve mazbatası takdim edildi. İkram ÇİFÇİ ve Hamid CANGELDİ’nin Akademi Yönetim Kurulunda görev alması kararlaştırıldı. Kişisel ve Manevi Gelişim Masası Direktörü Ramazan ÇELİK toplantıya masası adına yardımcısı Murat ÖZDEMİR’le birlikte katılım sağladı. Hukuk ve İnsan Hakları Masası Direktörü Mehmet Emre YILDIZ, Mustafa Çokay’ı Anma Etkinliğinden ve Çokay’ın insan hakları anlamında öne çıkarılması gerektiğinden bahsederek projesinin sunumunu yaptı.

Toplantıda uluslararası gündemi ve SASAM faaliyetlerini değerlendiren Başkan KARAKÖSE; “Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi olarak bugüne kadar, barış ve istikrara katkı sağlamak hedefiyle uluslararası kültürel diplomasi faaliyetleri yürüttük. Balkanlar’dan, Afrika’ya, Ortadoğu ülkelerinden Orta Asya’ya kadar pek çok coğrafyaya yönelik çalışmalarımız oldu. Merkezimiz mensupları çeşitli ülkelerde bir çok toplantılarına katıldı. Bütün bu çalışmaları milli perspektiften taviz vermeden, pergelin bir ayağı her zaman Ankara’da olacak şekilde yaptık. Çalışmalarımız bu vizyonla devam edecek. Bu çalışmalara katkı sağlamak isteyen, fikirlerini gerçekleştirecek mecra arayan vatan evlatlarına kapımızı açık tutacağız” dedi.

Dilek ve temennilerin ardından toplantı sona erdi. Katılım ve katkı sağlayan bütün arkadaşlarımıza teşekkür eder, alınan kararların hayırlara vesile olmasını dileriz.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: