Twitter Facebook Linkedin Youtube

AVRUPA BİRLİĞİ PROJEMİZ TAMAMLANDI

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM) bir projeyi daha başarıyla sonuçlandırdı. Kurulduğu günden bu yana çok sayıda ulusal ve uluslararası proje gerçekleştiren merkezimiz Erasmus+ akreditasyonuna sahip nadir düşünce kuruluşlarından birisi olarak Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) projeleri de yapmaktadır. Bu kapsamda çok sayıda genci Avrupa ülkelerine gönderdiğimiz gibi Avrupa ülkelerinden gençlere de ülkemizde ev sahipliği yaptık.

Kuruluşundan bugüne kadar “Gençlerin Karar Alma Mekanizmalarına Katılımı” projesi kapsamında 25 üniversite öğrencisi ile güney doğu illeri çalışma programı, “Hükümet Sistemleri” projesi kapsamında 20 genç bireyin ABD ve Meksika ziyaretleri, “”Daha Yeşil Bir Çevre” programı kapsamında 3 kişilik Fas programı gibi etkinlikler başta olmak üzere, yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda hareketliliğe imza atan SASAM son olarak “Avrupa’nın Köşeleri” projesi ile iki ay süreyle iki üniversite öğrencisini Portekiz’e göndermiştir.

Proje kapsamında Portekiz’e giden stajyerlerimiz Aslı Aktaş ve Sezen Atasoy proje ile hayatları boyunca hatırlayacakları önemli bir deneyim imkanı elde ettiklerini belirterek, SASAM’a teşekkürlerini ifade ettiler. Final raporunun Ulusal Ajansa sunulması ve onaylanması ile projemizin uygulama aşamaları tamamlanmış olup genç arkadaşlarımıza hayat boyu başarılar dileriz.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: