Twitter Facebook Linkedin Youtube

SAHİPKIRAN AKADEMİ, AVRUPA GÖNÜLLÜ HİZMETİ AKREDİTASYON EĞİTİMİNE KATILDI

Sahipkıran AKADEMİ, Ulusal Ajans tarafından 19-21 Nisan tarihleri arasında Ataköşk Otel’de (Ankara) düzenlenen Avrupa Gönüllü Hizmetleri (AGH) Akreditasyon eğitimine katıldı.

Farklı illerden üniversiteler, belediyeler, kamu kurumları ve STK’lardan oluşan 70 farklı kurum ve kuruluşun katıldığı programda, Sahipkıran AKDEMİ’yi Başkan Emrah ALACA temsil etti.

AGH odaklı teknik, pratik ve tematik bilgi ve deneyim paylaşımı gerçekleştirilen programda ayrıca AGH’nin ne olduğu, gönüllülük faaliyetlerinin nasıl yürütülmesi gerektiği, proje oluşum süreci, proje formunun doldurulması gibi resmi prosedürler hakkında bilgilendirme yapıldı ve uygulama eğitimleri verildi.

Merkezimizin AGH kapsamında “gönderici”, “ev sahibi” ve “koordinatör” olarak akredite edilmesi sayesinde, Sahipkıran AKADEMİ üyeleri AGH kapsamında proje hazırlayıp farklı ülkelerde deneyim kazanma avantajını elde edebilecekler.

AGH hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

EĞİTİM PROGRAMINDAN KARELER

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: