Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM TEMSİLCİLERİ ITC KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ PROGRAMINA KATILDI

Irak Türkmen Cephesi’nin 27. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle, ITC Türkiye Temsilciliği Ankara’da iftar programı gerçekleştirdi. Türkmen aydınları tarafından 24 Nisan 1995’te Erbil kentinde kurulan ITC’nin kuruluş yıl dönümü programına çok sayıda seçkin davetli katıldı.

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezinin Mesut Emre Karaköse başkanlığında yirmi kişilik bir heyetle katıldığı programda, ITC Türkiye Temsilcisi Kutluhan Yayçılı, ITC Yürütme Kurulu Üyesi Ali Mehdi, eski Türkmen Milletvekili Niyazi Mimaroğlu, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gazeteciler ve iş adamları yer aldı.

ITC Türkiye Temsilcisi Kutluhan Yayçılı, iftar yemeğinin ardından yaptığı konuşmada, ITC’nin yıl dönümünün ramazan ayına denk gelmesinin sevinç vesilesi olduğunu belirterek “ITC nice badireler atlatmış, nice bedellere mahkum edilmiş ancak rahmet ve mağfirete sığınarak Türkmen milletinin hayrına olan işlerin peşinde lahza dahi ayrılmamıştır. Bugün ITC denildiğinde yalnızca bir siyasi partinin, siyasi hareketin algılanması fevkalade hatalıdır. Unutulmamalıdır ki ITC varoluş mücadelesi veren bir milletin kurumudur.” ifadelerini kullandı. ITC’nin tüm kuruluşları olarak Irak Türkmen birliklerinin dünya genelindeki birliğine hizmet ettiklerini vurgulayan Yayçılı, Irak’taki Türkmen varlığının ülkenin birlik ve beraberliğinin teminatı olduğunu söyledi.

ITC Yürütme Kurulu Üyesi Ali Mehdi de programa katıldığı için memnun olduğunu kaydederek “ITC bir parti değil. Bütün Türkmenlerin yuvasıdır. Bu prensiple kurulan bir teşkilattır.” diye konuştu. Programda eski Türkmen Milletvekili Niyazi Mimaroğlu, Yayçılı’ya plaket takdim etti.

Program, yöresel müzik dinletisiyle sona erdi.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: