Twitter Facebook Linkedin Youtube

TÜRKMEN ÇOCUKLARI EĞİTİM ATÖLYESİ PROJEMİZ BAŞLADI

Ankara Yenimahalle’de yaşayan Türkmen çocuklara yönelik eğitim atölyesi projesi başladı. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Engelsiz YBÜ Öğrenci Topluluğu, Sahipkıran Akademi ve SASAM koordinasyonunda sürdürülen proje ile ilkokul çağındaki kırk çocuk tespit edildi. Çocuklara Türkçe ve matematik derslerinin yanı sıra Türkiye’ye adaptasyon için belirlenen içerikte dersler de veriliyor.

Tamamı formasyon eğitimi alan gönüllü eğitimciler tarafından kültürel etkinlikler ve sportif aktiviteler ile zenginleştirilen program başarıyla devam ediyor.

Gökay Derneği başta olmak üzere destek veren kişi ve kuruluşların da katkısıyla, ağır travmaların etkisi altındaki Türkmen çocuklarının hayata daha sağlam tutunması amaçlanıyor. Bütün Türk Dünyasının umudu ve hamisi konumundaki ülkemiz için bu çocuklar önemli bir kazanım olacaktır.

Irak Türkmeneli’nin genellikle Telafer bölgesinden Ankara’ya göç etmek zorunda kalan Türkmen ailelere yönelik faaliyetlerimiz devam etmektedir. Yaklaşık beş yıl önce IŞİD işgalinden ve mezaliminden kurtulmak için öz yurtlarından çıkmak zorunda kalan ailelere o süreçte ne peşmerge yönetimi sahip çıktı, ne de Bağdat hükumeti. Türkiye’nin çeşitli yerlerinde hayatını sürdürmeye çalışan Türkmenlerin geride bıraktığı malları gasp edildi ve yağmalandı. SASAM olarak aradan geçen yıllar zarfında, Türkmen nüfusun temel insani ihtiyaçlarının karşılanması çalışmalarına destek olmaya devam ettik ve edeceğiz. Katkısı ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Sahipkıran Akademi Hakkında

Sahipkıran AKADEMİ; üniversite öğrencilerine çalışmalarını yayınlayabilecekleri bir platform sağlamak ve öğrencilerin kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamak üzere, Merkezimiz çatısı altında yeni oluşturulmuş bir yapıdır. “Türkiye’nin geleceğinin mimarları, Sahipkıran’da buluşuyor!” sloganı ile gayretli ve üretken üniversitelileri, çalışmalarını bu platformda paylaşmaya ve SASAM’ın etkinliklerine katılmaya davet ediyoruz. Sahipkıran AKADEMİ üyeliği, tamamen gönüllülük esasına dayanmaktadır. Üye olan öğrenciler, istedikleri zaman üyelikten çıkabilmektedirler. Üye olmak veya üyelikten çıkmak için bilgi@sahipkiran.org adresine, talebinize ilişkin e-posta göndermeniz yeterlidir. Talebiniz, en geç 3 iş günü içinde sonuçlandırılacaktır.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: