Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM STARJYERLERİ, KAMU KURUMLARINI ZİYARETE BAŞLADILAR

SASAM’ın hukukçu stajyerleri, kamu kurumlarındaki ziyaretlerine başladılar. Genel Sekreterimiz Mesut Emre KARAKÖSE’nin nezaret ettiği ziyaretlerde, Hukuk Fakültesi öğrencileri Hilal MUTLU, Hande HIZARCI ve Mehmet Salih GÜLER’den oluşan stajyer ekibi, ilk olarak Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü (MGYGM) uzmanlarını ziyaret ettiler. Başbakanlık Uzmanı Dr. Yasin SÖYLER, SASAM stajyerlerinin yargısal süreçlere ve hukukçular için kamuda kariyer imkanlarına ilişkin sorularını cevapladı ve öğrencilik döneminde bir kariyer planı yapmalarının ve hedef belirlemelerinin önemine vurgu yaptı. Görüşmede Sayın Dr. SÖYLER’in “Kamu Hukuku Açısından Devletin İnterneti Düzenleme Yetkisi” adlı kitabına ilişkin görüş alış verişi de yapıldı.

20141204_150640
Ardından MGYGM Grup Başkanı Gürsel KARAKERİMOĞLU ziyaret edildi. Ziyarette, Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü’nün görev ve yetkileri, mevzuat taslaklarının incelenme süreçleri, Resmi Gazete’nin nasıl hazırlandığı ve yayımlandığı ve mevzuat bilgi sistemi konularında bilgi alındı. Sayın KARAKERİMOĞLU, hukuk fakültesi öğrencileri için SASAM staj programının uygulamayı tanıma adına güzel bir fırsat olduğunu ifade etti.
20141204_152147
Daha sonra Adalet Bakanlığına geçildi. Adalet Bakanlığı Avrupa Birliği Genel Müdür Yardımcısı Sayın Dr. Selami TURABİ, SASAM stajyerlerinin yargı kararlarının gecikme nedenlerine ilişkin soruları cevapladı. Uzun yıllar kürsü deneyimi olan bir hakim olarak, stajyerlerimize bilgi ve birikimlerini anlattı. Sayın Dr. TURABİ, yaklaşık iki sene boyunca Anayasa Mahkemesi raportörlüğü yaptığı süreçten yola çıkarak, gündemdeki tartışmalara ilişkin önemli bir takım değerlendirmelerde bulundu.
20141204_162402
20141204_162443
.
SASAM olarak, stajyer heyetimizi Başbakanlık ve Adalet Bakanlığında kabul eden Dr. Yasin SÖYLER’e, Gürsel KARAKERİMOĞLU’na ve Dr. Selami TURABİ’ye teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.
.

Sahipkıran Akademi Hakkında

Sahipkıran AKADEMİ; üniversite öğrencilerine çalışmalarını yayınlayabilecekleri bir platform sağlamak ve öğrencilerin kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamak üzere, Merkezimiz çatısı altında yeni oluşturulmuş bir yapıdır. “Türkiye’nin geleceğinin mimarları, Sahipkıran’da buluşuyor!” sloganı ile gayretli ve üretken üniversitelileri, çalışmalarını bu platformda paylaşmaya ve SASAM’ın etkinliklerine katılmaya davet ediyoruz. Sahipkıran AKADEMİ üyeliği, tamamen gönüllülük esasına dayanmaktadır. Üye olan öğrenciler, istedikleri zaman üyelikten çıkabilmektedirler. Üye olmak veya üyelikten çıkmak için bilgi@sahipkiran.org adresine, talebinize ilişkin e-posta göndermeniz yeterlidir. Talebiniz, en geç 3 iş günü içinde sonuçlandırılacaktır.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: