Twitter Facebook Linkedin Youtube

ÖZBEKİSTAN’IN ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ İLE SASAM ARASINDA STRATEJİK İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM) heyeti, Özbekistan’ın Ankara Büyükelçiliğini ziyaret etti. Büyükelçilik Müsteşarlığı görevine atanan ve geçtiğimiz haftalarda göreve başlayan Avazbek Khodjimetov’a hayırlı olsun ziyareti vesilesiyle planlanan toplantı Büyükelçilik diplomatları Abdülmelik Tuyçibayev ve Dilruh Temiraliyev’in katılımıyla gerçekleşti. SASAM adına Başkan Mesut Emre Karaköse, Başkan Yardımcısı Cesurhan Taş, Genel Sekreter Muhammed Işık ve Çınar Ata mahlasıyla Türk Uluları roman serisinin yazarı Alper Kağan Üçer toplantıya katıldı.

Görüşmede dış politika, ekonomi, enerji ve turizm gibi ana başlıklarda iki ülke ilişkilerinin gelişmesine yapılabilecek stratejik katkılar ele alındı. 2021 Eylül ayında basımı planlanan ve Hoca Ubeydullah Ahrar’ın hayatını anlatan kitaba ilişkin hususlar değerlendirildi. Ortak çalışmaların güçlendirilerek devamı hususunda mutabık kalındı.

Karşılıklı hediyelerin takdimi ile program sona erdi. İçten kabulleri ve ev sahiplikleri için Büyükelçilik yetkililerine teşekkür ederiz.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: