Twitter Facebook Linkedin Youtube

Orta Asya’da İklim Değişikliği Forumu

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin onur konuğu olarak katıldığı, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te Dünya Çocuk Günü çerçevesinde düzenlenen “Çocuklar ve Gençler İş Başında-Orta Asya’da İklim Değişikliği” konulu uluslararası foruma, SASAM adına Başkan Mesut Emre KARAKÖSE ve Başkan Yardımcısı Cesurhan TAŞ çevrimiçi katılım sağladı.

Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 16. Liderler Zirvesi vesilesiyle Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te, lider eşlerinin katılımıyla Dünya Çocuk Günü çerçevesinde “Çocuklar ve Gençler İş Başında – Orta Asya’da İklim Değişikliği Uluslararası Forumu” düzenlendi.

BM yetkililerinin ve farklı ülke bakanlarının da katılımcısı olduğu forumda çevre eğitiminin teşvik edilmesi, iklim kriziyle mücadelede çocukların ve gençlerin rolünün önemi ele alındı.

Davetleri için Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğine, Zamin Uluslararası Kamu Vakfına, UNICEF’e ve programda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: