Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM HEYETİNDEN TACİKİSTAN’IN ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİNE ZİYARET

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM) temsilcileri Tacikistan Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliğini ziyaret etti. Büyükelçi Sayın Mahmadali D. Rajabiyon’un ev sahipliği yaptığı görüşmede SASAM adına Başkan Mesut Emre Karaköse, Başkan Yardımcısı Cesurhan Taş, Genel Sekreter Muhammed Işık yer aldı. Büyükelçilik Müsteşarı Parviz Sodiqi ve Katip Bakhtiyar Ahmadov’un da katıldığı toplantı sıcak ve samimi bir havada geçti.

Türkiye-Tacikistan ilişkilerinin köklü tarihi, kültürel ve jeopolitik bir zemini olduğunu ifade eden SASAM Başkanı Karaköse, bu ilişkilerin hak ettiği seviyeye çıkması için gereken çabanın gösterilmesi gerektiğini ifade etti. Ziyaret sebebiyle duyduğu memnuniyeti ifade ederek sözlerine başlayan Büyükelçi Rajabiyon ise ortak bir geleceğe yürüyebilmek için düşünce kuruluşlarının sağlayacağı katkıya işaret ederek, ortak çalışmaların önemini vurguladı.

Gösterdikleri nazik misafirperverlik için Sayın Büyükelçi’nin şahsında Büyükelçilik yetkililerine teşekkür eder, dost ve kardeş Tacikistan halkına ve hükümetine başarı ve refah dolu bir gelecek dileriz.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: