Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM’A ANLAMLI ZİYARET

Fırat Derneği Başkanı Nevvaf ELSADIK ve Suriye Türkmen Gençlik Topluluğu Başkanı Velid SEFER, Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezini ziyaret etti. Bir takım görüşme ve temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gelen ikili, SASAM Başkanı Mesut Emre KARAKÖSE’ye yakın dönem faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Önümüzdeki dönemin faaliyet planlarının ele alındığı görüşmede yol haritası değerlendirildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden SASAM Başkanı KARAKÖSE, “Suriye Türkmenleri, Büyük Türk Dünyası’nın ayrılmaz bir parçasıdır. Anadolu Türklüğü ile özü ve kökü birdir. Suriye Türkmenlerinin yaşadığı her sıkıntı bizi doğrudan etkiler ve ilgilendirir. Bu nedenlerle şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Türkmen kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Suriye’de yeni kurulacak dengede Türkmenlerin hak ettiği yeri alması, bölgenin istikrarına hayati önemde katkı sağlayacaktır.” dedi.

Yakın diyalog ve işbirliğinin sürdürülmesi kararının ifadesiyle sona eren görüşmenin ardından, iyi dilek ve temennilerle karşılıklı hediyeler takdim edildi.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: