Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM YÖNETİM KURULU VE DANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM) Yönetim Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantıda yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, görüş alışverişi amacıyla davet edilen katılımcılar da yer aldı.  Mesut Emre KARAKÖSE başkanlığında gerçekleşen toplantıda yeni çalışma dönemine ilişkin yol haritası ve güncel gelişmeler ele alındı.

Toplantıda katılımcılar sorumluluk alanlarına ilişkin sunum ve değerlendirmelerde bulundular. Merkezimizin imkan ve kabiliyetleri çerçevesinde dış politika, ülke meseleleri, yapılanma ve faaliyet programları başlıkları altında analiz ve tespitler yapıldı.

Ülke ve dünya gündemi ile SASAM faaliyetlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan KARAKÖSE; “Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi mensupları olarak on yıllık süre zarfında kayda değer başarılara imza attık. Bunları gerçekleştirirken hiçbir odağa sırtımızı yaslamadan, kimsenin güdümüne girmeden hakikat arayışımızı sürdürdük. Çalışmalarımızı objektif bakış açısıyla bilimsel bir zeminde sürdürmeye gayret ettik. En büyük güç kaynağımız Milletimize duyduğumuz sevgi, insanlığın huzur ve barışına katkı sağlama isteği ve birbirimize bağlılığımız oldu. Ülkemizin uluslar arası alandaki tezlerini anlatma çabasını güçlendirme amacıyla gönüllü olarak kültürel diplomasi faaliyetleri yürüttük. Bütün çalışmalarımızı milli bilinç ve hedeflerimiz çerçevesinde sürdürme azim ve inancını taşıyoruz. Çalışmalarımıza katkı sağlayan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Nimet külfet dengesini gözeteceğiz ve bugün taşıdığımız yüke omuz verenleri yarın unutmayacağız” dedi.

26 Şubat 2022 Cumartesi günü Ankara Cebeci Asri Mezarlığında Mehmet Emin Resulzade’nin kabrinde yapılacak “Hocalı Şehitlerini Anma Programı” detaylarının ele alınmasının ardından toplantı sona erdi. Katılım ve katkı sağlayan bütün arkadaşlarımıza teşekkür eder, alınan kararların hayırlara vesile olmasını dileriz.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: