Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM TEMSİLCİLERİ TÜRKMENİSTAN RESEPSİYONUNA KATILDI

Türkmenistan’ın 30. bağımsızlık yıl dönümü Ankara’da düzenlenen resepsiyonla kutlandı. Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçisi İşankuli Amanlıyev’in ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyona çok sayıda yerli ve yabancı davetli katıldı. Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezini (SASAM) temsilen Başkan Mesut Emre Karaköse ve Başkan Yardımcısı Cesurhan Taş’ın davetli olduğu resepsiyonda Ankara’da bulunan büyükelçiliklerden çok sayıda diplomat yer aldı.

Açılış konuşmasının yapan Büyükelçi Amanlıyev, Türk ve Türkmen halklarının yüz yıllardır aynı coğrafyada birlikte yaşadığını belirterek, ikili ilişkilerin gelişmesi için yapılan çalışmaların önemini belirtti. Büyükelçi Amanlıyev ülkesinin son 30 yılda kaydettiği gelişme ve kalkınma süreçlerine işaret etti. Tarafsızlık ve bağımsızlık politikasının bölgesel istikrar açısından taşıdığı önemi vurguladı.

ANKASAM Başkanı Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL ve SASAM Başkanı Mesut Emre KARAKÖSE

Programda SASAM temsilcileri tarafından Türkiye-Türkmenistan ilişkilerinin hak ettiği noktaya gelmesi için sivil toplum kuruluşları, düşünce kuruluşları, iş dünyası, akademisyenler ve diplomatların katkı sağlayacağı süreçler hakkında görüşmeler yapıldı. Davetleri için Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçiliğine teşekkür eder, bağımsızlık yıl dönümlerini kutlarız.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: