Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi dokuzuncu yılında yoluna emin adımlarla devam ediyor. SASAM Başkanı Mesut Emre Karaköse, Kurucu Başkan ve Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Erdem, Başkan Yardımcısı Cesurhan Taş ve Başkan Yardımcısı Zafer Tekin’den oluşan Danışma Kurulu bu çerçevede bir araya geldi. Sn. Süleyman Erdem’in Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanı olarak göreve başlaması nedeniyle makamında yapılan ziyaretin akabinde gerçekleştirilen toplantıda, 2020 yılı faaliyetleri ele alındı ve 2021 yılına ilişkin yol haritası belirlendi.

Temellerinin atıldığı 2012 yılından bugüne kadar bilimsel, bağımsız ve sadece milli değerlerden taraf olarak saygın çizgisini devam ettiren Merkezimiz, ortaya koyduğu başarılı çalışmaları istişare mekanizmalarının işlerliğine borçludur. Kuruluşumuzdan itibaren her konuda görüş alışverişini önceleyerek alınan kararların etkisi ve verimi artırıla gelmiştir. Kamu diplomasisi, kültürel diplomasi, lobicilik, karar alma mekanizmalarına sivil toplum katılımı gibi alanlarda Ülkemizde en etkili kuruluşlardan birisi olan SASAM, bürokratik tecrübeyle akademik bakış açısını birleştirmektedir. Bir düşünce kuruluşu olmanın yanı sıra, uygulamayla teorinin uyumlaştırılması yönündeki çalışmalara ağırlık verilmektedir.

Tamamına yakını kamu tecrübesine sahip olan SASAM kadrosu, geride kalan süre zarfında 25’i aşkın üniversiteyle ortak çalışmalar yapmış, 30’a yakın ülkenin diplomatik makamlarıyla işbirliği geliştirmiş ve Türkiye’nin tezlerinin anlatılmasına katkı sağlamış, yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda çalışma ziyareti gerçekleştirmiştir. Çalışmalarında ideolojik ya da inanç temelli hiçbir taassuba düşmeden, görüşlerin medeni bir zeminde bilimsel üslupla ifadesi esas alınmıştır. Bu vesileyle bugüne kadar bizlere destek olan, çalışmalarımıza katkı sağlayan, yanımızda duran bütün mensuplarımıza ve gönüllülerimize teşekkür ediyoruz.

 

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: