Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM YENİDEN YAPILANIYOR

Kurulduğu günden bu yana amatör bir ruh ve heyecanla, profesyonel yaklaşımı bir araya getirerek yoluna devam eden Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM) kadrosunu yeniliyor. Yaklaşık sekiz yıllık süre zarfında edindiği tecrübelerin ışığında ülke menfaatleri doğrultusunda çok sayıda önemli çalışmaya imza atan Merkezimiz alanında yetkin isimlerin katılımıyla güçlenmeye ve büyümeye devam ediyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan SASAM Başkanı Mesut Emre KARAKÖSE şunları kaydetti: “Ankara merkezli çalışmaların yanı sıra İstanbul, Kayseri ve Kıbrıs şubeleri ve dış temsilcilikleri ile de önemli çalışmalara imza atan Merkezimiz, yerelden küresele geniş alanlarda kapsayıcı çözümler üretiyor. Türkiye’nin dünya sahnesinde hak ettiği yeri alması ve belirleyici bir aktör olması idealine katkı sağlayacak etkinlikler, raporlar ve analizler üreten bir düşünce kuruluşu olarak gelecek nesillere yol açma misyonuyla hareket ediyoruz. Bu anlayış doğrultusunda kendimizi ve kadromuzu tahkim etmeye, güçlendirmeye devam edeceğiz.” Başkan KARAKÖSE sözlerine “Bizim için hedefler kadar hedefe giden yollar da önemli. Yolda olmak, yolda kalmak, yol arkadaşları öncelikle dikkat edilmesi gereken alanlar. Sosyal hayatta ve teşkilatçılıkta vazgeçilmezlerimizden biri nimet-külfet dengesini korumak olmalıdır. Kimler yükümüze ne kadar omuz verirse, yol boyunca ve yolun sonunda buna vefa göstereceğiz ve unutmayacağız. Bir kişiye görev, rütbe, unvan vereceksek yüke omuz verenler öncelikli olacak. Kadromuzda yer almak isteyen ve kriterlerimizi karşılayan isimlere kapılarımızı açık tutacağız. Dostlarımızı maddi ya da manevi destekleriyle yanımızda görmek bizim için güç kaynağı olacaktır.” şeklinde devam etti.

Yeniden yapılanma çalışmaları, SASAM Başkan Yardımcısı Cesurhan TAŞ’ın koordinasyonunda gerçekleşiyor. SASAM’ın kuruluşundan bu yana tematik ve coğrafi çalışma masalarının işleyişini yakından takip eden TAŞ, analitik düşünceye sahip ve takım çalışmasına uygun isimlerin görevlendirilmesine dikkat ediyor.

Yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında, SASAM Yönetim Kurulu tarafından bir dizi görevlendirme yapıldı. Bu çerçevede Başkan Mesut Emre KARAKÖSE, Başkan Yardımcıları Cesurhan TAŞ, Prof. Dr. Durmuş BOZTUĞ ve Zafer TEKİN ile Genel Sekreter Muhammed IŞIK tarafından İstanbul Şubesi Başkanı Onur DİKMECİ, Kayseri Şubesi Başkanı Avukat Yusuf DALMAZ ve Kıbrıs Şubesi Başkanı Mahmut TOPRAK ile yola devam kararı alındı.

Ortadoğu Masası Direktörü Doç. Dr. Ziya ABBAS koordinasyonunda, Irak Uzmanı Murat EMEÇ’in yanı sıra İran Masasında Muhammed Cemal GÜLER, Gürkan ÖZDEMİR, Mesut HARAY, Gökçe ÖZBAŞ, Türnaz ALTINSOY’un devamına karar verildi.

Balkan Masasında ise Adil İNCE, Fatih SARHASAN, Nurdane ÇETİNKAYA, Mehmet Emre YİĞİT, Hasan Can ÖZZEYBEK görev yapacak. Avrasya Masası Direktörü Prof. Dr. Recep RECEBOV Rusya – Ukrayna Masası Uzmanları Dr. Yaroslav SAMOYLOV ve Kürşad ÖRNEK ile çalışmalarına devam edecek.

Jeopolitika Direktörü olarak Hacı Bayram Veli Üniversitesinden Fatih KOCAOĞLU görevlendirildi. Kişisel ve Manevi Gelişim alanında güçlü bir altyapı ve kadro ile çalışacak olan Ramazan ÇELİK bu alanda ihdas edilen masanın direktörü oldu. Ekonomi Masası Direktörü olarak deneyimli ekonomi bürokratı Gökalp ERTUĞRUL’un yanı sıra Eğitim Masası Direktörü olarak da Dr. Mehmet TAŞ’a görev tevdi edildi.

Etnik ve Dini Yapılar Masası Direktörü Rasim BOZBUĞA ve Uluslararası Güvenlik Masası Direktörü Süleyman ERDEM’in görevlerine devam etmesi kararlaştırıldı. Hukuk ve İnsan Hakları Masası Direktörülüğüne hukukçu bir isim olan Mehmet Emre YILDIZ atanırken Kültür, Sanat ve Turizm Masası Direktörü olarak Adem AKÇAY belirlendi.

Sağlık Masası Direktörü olarak sahasında engin bir deneyime sahip olan Nadir ÇİMENOVA ismi kararlaştırıldı. Sivil Toplum ve Sosyal Politikalar Masası Direktörü Alper Tunga KILIÇ, Siyaset Bilimi ve Sosyoloji Masası Direktörü Umur Tugay YÜCEL, Kamu Yönetimi Masası Direktörü Adnan DEMİREL ve Medya ve İletişim Sorumlusu Umut Berhan ŞEN yapılanmaya yeni katılan isimler oldu.

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi olarak aramıza yeni katılan arkadaşlarımızı hayırlı olsun dilekleriyle tebrik ediyoruz. Yeni dönemde güçlenen kadromuzla birlikte yeni çalışmalarla yolumuza devam etmenin azim ve kararlılığı içinde olduğumuzu kamuoyuna saygıyla ifade ediyoruz.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: