Twitter Facebook Linkedin Youtube

“SALGIN SONRASI AVRASYA BÖLGESİ VE ULUSLARARASI BLOKLARIN GELECEĞİ” E-PANELİ DÜZENLENDİ

Türk Dünyası ile ilgili çalışmalar yürüten strateji merkezlerinin başkanlarının katılımıyla 3 Mayıs 2020 tarihinde bir elektronik panel düzenlendi. ULUĞ Genç Bilimciler Ağının koordinasyonunda gerçekleştirilen toplantıya ERI Başkanı Vakur Sümer, TÜRPAV-MPE Başkanı Sinan Demirtürk, SASAM Başkanı Mesut Emre Karaköse ve ANKASAM Avrasya Masası Başkanı Dinmuhammed Amadbek konuşmacı olarak katıldı. ULUĞ Genel Koordinatörü Fatih M. Şahin’in yönettiği paneli, konuyla ilgili çalışmalar yapan çok sayıda akademisyen ve araştırmacı takip etti.

Türk Devlet ve topluluklarının Covid-19 salgını sonrası muhtemel durumlarının ve çeşitli senaryoların analiz edildiği toplantı üç saati aşkın bir süre boyunca katılımcı bir yöntemle icra edildi. Konuşmacılar tarafından Türk Dünyası ekseninde olası gelişmeler, fırsat ve tehditler ele alındı. Somut bir takım proje önerileri gündeme geldi.

Dinleyiciler bu tarz faydalı toplantıların artarak devam etmesi yönünde dileklerini bildirirken, kuruluşlar arasında ortak çalışmaların ve işbirliğinin güçlendirilmesi yönünde görüşler ifade edildi.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: