Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM İSTANBUL ULUSLARARASI SAVUNMA FUARI – IDEF 2021 ZİYARETİ

Uluslararası Savunma Fuarı-2021 / IDEF, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından bu sene İstanbul’da düzenlendi. IDEF, iki senede bir gerçekleştirilmekte olup Cumhurbaşkanlığı ve Millî Savunma Bakanlığı tarafından desteklenmekte ve sivillere-halka kapalı olarak gerçekleştirilmektedir.

Yoğun güvenlik önlemleri dahilinde, Cumhurbaşkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri personelleri, Emniyet Genel Müdürlüğü mensupları ve belirlenmiş savunma firmalarına açık düzenlenen fuarda yerli pek çok silah ve savunma sistemi sergilenmiştir. Ayrıca belirlenen ülkeler dahilinde yabancı ülkelerden firmalar ve askerler de fuara katılım göstermiştir.

SASAM İstanbul olarak bulunduğumuz fuarda yerli ve kendi emekleriyle büyük başarı yakalamış savunma firmaları da ziyaret edildi. Çeşitli araç sistemleri üreten ve geçtiğimiz yıllarda yüzde 100 büyüme yakalayan Amerikan ordusuna doğrudan malzeme ihraç etme başarısını yakalamış MENATEK bunlardan birisidir. Firma Genel Müdürü Albay (e) Kazım Ünal ile savunma sanayi ve kara kuvvetleri sistemlerinin dönüşen yapıları üzerine çeşitli fikir alışverişlerinde bulunulmuştur.

Kazım Ünal – Onur Dikmeci
SASAM logosuna ilham veren “TULPAR” dan adını alan tank

Onur Dikmeci Hakkında

Onur DİKMECİ: (İstanbul) 1987 İstanbul doğumludur. Haliç Üniversitesi İşletme Lisans bölümünden mezun olduktan sonra Harp Akademileri Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı Yüksek Lisans programına devam etmiştir. Güvenlik, istihbarat, NATO gibi konularda çeşitli eğitim programlarına katılmış ve bu alanlarda “Beyaz Kitap” ve “Devlet Aklı” adlarıyla 2 adet kitap yayımlamıştır. Türkiye’nin ilk özel istihbarat platformu Türkiye Algı Merkezi’nin (turkiyealgimerkezi.org) kurucusu ve direktörüdür. Bireysel ve kurumsal danışmanlık görevini sürdürmektedir.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: