Twitter Facebook Linkedin Youtube

SÖYLEŞİYE DAVET: “TARİHİ VE GÜNCEL YÖNLERİYLE GÜNEY TÜRKİSTAN’DA TÜRK VARLIĞI”

Merkezimizce düzenlenen okuyucularımıza açık etkinliklerin 105’incisi, Afganistan uyruklu bir Türkmen olan ve Türkiye’de eğitim için bulunan Hamid Cangeldi’nin sunumuyla “Tarihi ve Güncel Yönleriyle Güney Türkistan’da Türk Varlığı” başlıklı bir söyleşi şeklinde gerçekleşecektir.

Hamid Cangeldi: Afganistan’ın Belh Vilayetinin Devlatabad İlçesi, Sadrabad Köyünde doğdu. Türkiye’ye 2012 yılında öğrenim vizesiyle geldi. 1 yıl İstanbul Üniversitesinde dil eğitimine devam etti. Marmara Üniversitesine YÖS sınavına girip Ankara Yıldırım beyazıt Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde Uluslararası İlişkiler Bülümünde eğitim hakkı kazandı.

Söyleşiye tüm okuyucularımız davetlidir. Facebook etkinlik sayfası için tıklayınız: https://www.facebook.com/events/283394562568595/

_______________________________________

Konu: “Tarihi ve Güncel Yönleriyle Güney Türkistan’da Türk Varlığı”

Konuşmacı: Hamid Cangeldi

Yer: Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM), Mithatpaşa Caddesi, 54/6, Kızılay ANKARA

Tarih: 30 Nisan 2019, Salı

Saat: 18:30- 20:00sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: