Twitter Facebook Linkedin Youtube

KIBRIS’TA OYNANAN OYUN  

(Bu yazıyı 80’li yaşlarında, Kıbrıs’lı delikanlı bir güngörmüş Mücahidimiz, gençler için yazmıştır.)

Yakın tarihte Girit’te uygulanan oyun şimdi Kıbrıs’ta uygulamada. Fransa’nın, İngiltere’nin ve diğer Avrupa ülkelerinin baskısı ve aldatmacası neticesinde Girit’teki Türk askerleri Sultan Abdülhamit döneminde geri çekilmişti.

Pekiyi o zaman Türklere verilen sözler neydi: Girit’te yaşayan Türkler İngiltere, Fransa ve diğer Avrupa ülkeleri tarafından korunacaktı. Sonuç çok vahim oldu. Türk askeri Girit’ten çıktıktan sonra Girit’te ne kadar Türk köyü varsa Fransa’nın, İngiltere’nin ve diğer Avrupa ülkelerinin gözetiminde basılır ve Türkler TOPTAN kılıçtan geçirilerek katledilir ve Girit Yunanistan’a bağlanır. Şimdi Kıbrıs’ta Yunanlıların uygulamaya çalıştığı strateji tam tamına Girit’te uygulanandır.

Anastasidis  Son Sözünü Söyledi: KIBRIS’TA TEK DÜŞMANIMIZ TÜRK ASKERİDİR

Girit’te uygulananın kopyası, (Allah korusun) Türk Askeri adadan uzaklaştırılsın sonumuzun ne olacağı ortadadır. Kıbrıs Türk’leri Rum ve Yunanlılar tarafından ortadan kaldırılacak ve ada Yunanistan’a bağlanacaktır.

Rumların yıllardır Milli Konseylerinde aldıkları bir karar vardır. Bu karar şudur: Kıbrıs’ın Yunanistan’a bağlanmasını engelleyecek hiçbir anlaşmaya imza atılmayacaktır. Bu hakikatler ışığında Rumların Türklerle yapılan tüm görüşmelerde “HAVANDA SU DÖVÜLÜYOR”  Nedeni de şudur: Rumlarla Türkler arasında eşit bir anlaşmadan bahsetmek yalnız hayaldir. Çünkü bu tutum Kıbrıs’ın Yunanistan’a ilhakını engellemektedir. Bundan dolayı da Rum ve Yunanlıların Türklerle eşit şartlarda bir anlaşma yapmaları mümkün değildir.

Rumlar ve Türkler arasında yapılacak görüşmeler ENOSİSE yani Kıbrıs’ın Yunanistan’a bağlanmasını (İLHAKINI) engelliyorsa bir anlaşmanın yapılması mümkün değildir. Bu gerçekler ışığında hareket edilerek bir tutum bir politika izlenmesi kaçınılmazdır.

Gençlerimize sesleniyorum: Gençler yazılanları ve söylenenleri araştırınız. Araştırırsanız ortaya çıkacak hakikatlerin bizim söylediklerimizden, yazdıklarımızdan bir milim yanlış olmadığını göreceksiniz. Gençler bizim varımız yoğumuz sizlersiniz. Bizim tüm gaye ve uğraşımız sizin için. Karşınızdaki Rum ve Yunan’ın düşüncesini ve hangi ideal uğruna (MEGALO- İDEA) bu gün ortaya koyduğu politikayı bilmenizdir.

Rumlarla gereken her türlü toplantıyı yapın, her türlü görüşmeyi yapın. Yalnız Rumlara deyin ki: “Bizim size itimadımız geçmişte yaptıklarınızdan dolayı sarsılmıştır. Bundan dolayı TÜRK ASKERİ adadan ayrılmayacak ve iki kesimli eşit şartlarda iki bölgeli bir anlaşma yapalım.” Böyle bir anlaşmaya Rumların hiç yanaşmayacağını göreceksiniz.

Maalesef Kıbrıs’ta hayali senaryolar ortaya konuyor. Dünyada eşitlik hikâyeleri arkasına saklanılarak işin esası hiç gündeme gelmemektedir. Bu uyduruk senaryoların uygulanmaya konması için ABD, BM ve AB milyonlarca doları boşuna harcanmıyor. Yapılan bu toplantıların paraları Türkleri sevdikleri için mi harcanıyor? Rumların esas niyet ve gayesine hiç temas edilmemektedir. Bu uygulamalar arasında ENOSİSİ yani Kıbrıs’ın Yunanistan’a İLHAKINI engelleyen en küçük bir çizgi görmeniz mümkün değildir.

Rumlar Girit’te uygulanan stratejinin birebir kopyasını Kıbrıs’ta da uygulanmaya koymuştur. Ama TÜRK ORDUSU, TÜRK ULUSU ve MÜCAHİT KIBRIS TÜRKÜ buna asla izin vermeyecektir.

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!

 

Tanju MÜEZZİNOĞLU – 2002tanju@gmail.com
Yazarın diğer yazıları için tıklayınız

Yorumlar (1)

  1. […] iyi değerlendirebilmek için Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi’nde kaleme alınan “Kıbrıs’ta Oynan Oyun” yazısını okumanızı tavsiye […]

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: