Twitter Facebook Linkedin Youtube

VİETNAM BÜYÜKELÇİSİNİ ZİYARETİMİZ

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM) Asya-Pasifik Masası Direktörlüğü eşgüdümünde 04.10.2023 tarihinde Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğine bir çalışma ziyareti gerçekleştirildi. Çalışma ziyaretine, SASAM Başkan Yardımcısı Cesurhan Taş, SASAM STK’lar ve Bürokrasiden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Atmaca, SASAM Ekonomi ve İş Dünyası Masası Direktörü Cavit Yıldırım katıldı. Vietnam tarafında ise Büyükelçi Sayın Do Son Hai, Birinci Kâtip Nguyen Quynh Mai ve diğer elçilik diplomatları toplantıda hazır bulundular.

Toplantıda, Türkiye-Vietnam arasındaki diplomatik ilişkilerin mevcut durumu, iki ülke yönetim ve halkları arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi olanakları ve fırsatları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. İki ülke halklarının kültürel değerler ve erdemleri alanındaki benzerlik, özellikle dile getirilerek bu konu üzerinden iki halkın aydınlatılması ve bilinçlendirilmesinde yarar bulunduğu değerlendirildi. Ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi konusunda ilgili meslek kuruluş temsilcileri ile buluşmalar gerçekleştirilmesi konusu tartışıldı. Karşılıklı iyi niyet dilekleri ile toplantı sonlandırıldı.

Cesurhan Taş Hakkında

Cesurhan TAŞ: (Ankara) 1974 Anamur doğumludur. ODTÜ İ.İ.B.F, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. İngilizce, Arapça ve Rusça bilmektedir. Devlet yapısı, kamu yönetimi, mali yönetim, kalkınma ekonomisi, bölgesel kalkınma ve kamu hukuku alanlarında çalışmaları bulunmaktadır. Yörük ve Türkmen kültürü üzerine de araştırma ve inceleme çalışmaları yapmaktadır.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: