Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM MOSKOVA TEMSİLCİSİ KURBANOV BİR DİZİ GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİ

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM) Rusya’daki faaliyetlerine devam ediyor. Emil Kurbanov koordinasyonunda süren çalışmalar bölgesel ilişkilere katkı sağlamayı amaçlıyor. 2018 yılında SASAM Ankara ofisinde resmi stajını tamamlayan Moskova Devlet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi Emil Kurbanov, aradan geçen süre zarfında SASAM’ın Rusya temaslarına önemli katkılar sağladı. Mezuniyet sonrasında SASAM Moskova temsilciliği görevini üstlenen Kurbanov, faal bir yüksek öğretim döneminin sonunda çalışmalarını kültürel diplomasi yoluyla sürdürüyor.

Moskova’daki siyaset, bürokrasi, medya ve sivil toplum çevreleri ile ilişkilerini yoğunlaştıran Kurbanov, AVANTI Derneği başkanı Rahman Yanskov ile görüştü. Görüşmede çalışma konuları, geleceğe yönelik iş planları, çeşitli eğitim kurumları ve diğer önemli konular ele alındı. Çeşitli platformlara dayanan yeni iş fikirlerini teşvik etme amacıyla doğrudan Rusya ve Türkiye ile uluslar arası işbirliği konularına değinildi. Halka açık bir platform olan AVANTI’nin Türkiye sahasında ileriye dönük ortak eylem planlarının, bu yönde atılacak yeni adımlar ele alındı. Rusya’da işletmelerin ve markaların gelişimi için fırsatlar platformu olan AVANTI; milletvekilleri, politikacılar, iş insanları, hukukçular, inşaat ve gıda sektörü başta olmak üzere Rusya’nın ileri gelen sektörlerinin temsilcileriyle yatırımcıları buluşturup istenilen konuda danışmanlık ve aracılık hizmeti veriyor. Görüşmede Rusya’daki Del_Mir inşaat firmasının sahibi Bora Öztürk de yer aldı.

Azerbaycan’ın Rusya’daki Uluslararası Bankası’nın Başkanı Zaur Qaraısaev ile de görüşen ikili Azerbaycan-Türkiye-Rusya üçgenindeki ekonomik ve finansal konularda yapılabilecek çalışmalara değindi.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: