Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM ŞUBAT DÖNEMİ STAJYERLERİ, KAMU KURUMLARINI ZİYARET ETTİLER

SASAM stajyerleri, staj programının bir parçası olan kurum ziyaretlerini tamamladılar. Stajyerlerimiz, gerek uzmanlarımızın SASAM’daki sunumları ile gerekse kamu kurumlarına düzenlenen ziyaretlerle hem kurumlarımızı ve devletimizi tanıyorlar, hem de kariyer planlamalarına ilişkin uzmanlarımızın tecrübe ve tavsiyelerini dinliyorlar.

Stajyerlerimizi kabul ve misafir ederek kendilerine yeni ufuklar açan tüm yetkililere SASAM olarak teşekkür eder, görevlerinde üstün başarılar dileriz.

Şubat dönemi Staj programı kapsamında ziyaret edilen kurumlar ile Merkezimizde kurumlara ilişkin verilen bilgilendirme toplantıları şu şekilde oldu;

Yargıtay Genel Sekreteri Ziyareti

Yargıtay Genel Sekreteri Sn. Yusuf Ziyaattin CENİK, stajyerlerimizi makamında kabul etti.

Adalet Bakanlığı ( Adli Sicil Genel Müdürlüğü) Ziyareti

 Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Sn. Seyit Ahmet Alperen, stajyerlerimizi kabul etti.

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Ziyareti

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Sn Av. Süleyman Arslan ve Kurul Üyesi Sn. Mehmet Altuntaş, stajyerlerimize kurum hakkında bilgilendirme yaptılar.

Hazine Müsteşarlığı  Ziyareti

Hazine Müsteşarlığı Kamu Sermayeli Kuruluş ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Sn. Salih Sevim, stajyerlerimizi kabul etti.

Yargıtay Cumhuriyet Bassavcılığı Ziyareti

Yargıtay Cumhuriyet Savcısı İlyas Özbek, stajyerlerimizi kabul etti.

Anayasa Mahkemesi Ziyareti

Anayasa Mahkemesi Raportörü Sayın Dr. Recep Kaplan, stajyerlerimizi kabul etti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Ziyareti

Kültür ve Turizm Bakanlığı Şube Müdürü Sayın Adem Akçay, stajyerlerimizi misafir etti.

Başbakanlık Çankaya Yerleşkesi Ziyareti

Genel Sekreterimiz Mesut Emre Karaköse de stajyerlerimizi Başbakanlık Çankaya Yerleşkesinde misafir etti.

Başbakanlık Kızılay Yerleşkesi Ziyareti

Başbakanlık Uzmanı Sayın Nazmi Küçükyağcı, stajyerlerimize “Devlet Teşkilatı ve Başkanlık Sistemi Sonrası” konulu bir sunum yaptı.

Türkmeneli Kültür Merkezi Ziyareti

Türkmeneli Kültür Merkezi Başkanı Şemseddin Küzeci, stajyerlerimizi misafir etti.

Kırım Tatar Kültür Dernekleri Federasyonu Ziyareti

Kırım Tatar Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanı Ünver Sel, stajyerlerimizi kabul edip onlara Kırım hakkında sunum yaptı.

KAFKASSAM Ziyareti

Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezinde Başkan Dr. Hasan Oktay ve ekibi, stajyerlerimizi misafir ettiler.

ORSAM Ziyareti

Stajyerlerimiz Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezinde “Afrin Operasyonu” konulu toplantıya katıldılar.

SASAM’da Gerçekleştirilen Programlar

Sahipkıran AKADEMİ üyemiz Büşra Bayramoğlu, stajyerlerimize “Kafkasya’nın Stratejik Önemi” konulu bir sunum yaptı.

Ağustos-Eylül Dönemi Stajyerimiz Esma Sezgin, stajyerlerimize “Platon ve Devlet” konulu bir sunum yaptı.

Avrupa Gönüllü Hizmetleri (AGH) kapsamında 10 ay boyunca SASAM’da gönüllü faaliyetlere katılım için Türkiye’de olan Portekizli gönüllümüz Miguel, stajyerlerimize İngilizce pratik dersleri verdi.

Stajyerlerimiz, SASAM’da 2 haftada bir düzenlenen programda Gazi Üniversitesi Ortadoğu ve Orta Asya Merkezi Müdür Yardımcısı ve Ankara Aydınlar Ocağı Başkanı Sayın Dr.Sinan Demirtürk’ün “Dünya Siyasetinde Yeni Çatışma Dinamikleri ve Türkiye” başlıklı sunumuna katıldılar.

Tarihi Ankara Gezisi

SASAM Kamu Yönetim Masası Direktörü Yunus Emre İLKORKOR, Stajyerlerimize Hamamönü ve Ankara Kalesini içeren bir gezi programı düzenledi.

Ağustos-Eylül Dönemi ve Kasım-Aralık Dönemi Sertifika Töreni

Ağustos-Eylül Dönemi stajyerleri ile Kasım-Aralık Dönemi Stajyerlerine sertifikaları verildi. Törende SASAM Başkanı Sn. Süleyman Erdem bir konuşma yaptı.

 

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorumlar (1)

  1. […] 11- SASAM ŞUBAT DÖNEMİ STAJYERLERİ, KAMU KURUMLARINI ZİYARET ETTİLER – http://sahipkiran.org/2018/02/12/kurum-ziyaretleri/ […]

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: