Twitter Facebook Linkedin Youtube

AVUKATLIK MESLEĞİNİN SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ELE ALINDI

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM) Kayseri İl Temsilciliği haftalık toplantısını “Avukatlık Mesleğinin Sorunları ve Çözüm Önerileri” konusunda yaptı. İl temsilcisi Av. Yusuf Dalmaz başkanlığında 5/2/2020 tarihinde yapılan toplantıya Kayseri Barosuna kayıtlı çok sayıda avukat katıldı. Gelecek vadeden, genç ve dinamik avukatlar ile gerçekleştirilen toplantıda, yargı erkinin hali hazırdaki durumu, geleceği, sorunları ve çözüm önerileri hakkında karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.

Yargı sisteminin ayrılmaz parçası olan savunma makamı adına avukatlık mesleğinin toplumda hak ettiği saygınlığa kavuşması, özellikle mesleğe yani başlayan avukatların meslekte tutunabilmeleri ve sorunlarla baş edebilme adına değerlendirmelerde bulunuldu. Tespit edilen konu başlıklarında sorunların çözüm yollarına yönelik neler yapılabileceği değerlendirildi.

Sektörel ve mesleki konu başlıklarına yönelik toplantılara devam edileceği bilgisi paylaşıldı. Toplantıya iştirak eden katılımcılara görüş ve katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: