Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM BAŞKANI KARAKÖSE; KAYSERİ İL TEMSİLCİLİĞİ İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM) Kayseri İl Temsilciliği haftalık istişare toplantısını SASAM Başkanı Mesut Emre Karaköse’nin katılımıyla yaptı. Şehrin temel konularına hakim bir kadroyla göreve başlayan temsilciliğimiz, raporlama faaliyetlerinin hazırlıklarını tamamlama noktasına getirdi. İl temsilcisi Av. Yusuf Dalmaz başkanlığında oluşan il yönetim kurulu üyeleri ile gönüllülerin bir araya geldiği toplantıda ulusal ve yerel gündemdeki konular ele alındı. Yakın ve orta vadeli gelecek planı yapılmasının önemi vurgulandı. Halka temas eden çalışmalar yapılması konusunda fikir birliği sağlandı.

Daha önceki toplantılarda gündelik siyasetin dışında kalarak kalıcı, kapsamlı ve kuşatıcı çalışmalar yapılması gerektiği vurgulanmıştı. Bu çerçevede yerel gündem ve ülke gündeminden bazı başlıkların ele alınması kararlaştırılmıştı.

Toplantı, katılımcıların görüş ve düşüncelerini ifade etmesiyle tamamlandı.

 

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: