Twitter Facebook Linkedin Youtube

NOGAY TÜRKLERİ GENEL KURULU ANKARA’DA YAPILDI

Nogay Türkleri Derneği’nin 10. Olağan Genel Kurulu Ankara’da yapıldı. Genel Kurulda Ömer Aktürk derneğin yeni Genel Başkanı olarak yetki aldı.

Merkezi Ankara’da olan Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin 10. Olağan Genel Kurulu Batıkent’te bulunan Osmanlı Cami konferans salonunda yapıldı.

Genel Kurula Ankara,Konya ve çeşitli illerden katılan Nogay Türklerinin yanısıra İsveç Nogay Türkleri Dernek Başkanı Hediye Melisa Demirci ve Norveç Nogay Türkleri Dernek Başkanı Nizamettin Demirez de iştirak ederek genel kurula hitap ettiler.

İstiklal Marşını okunuşu ile başlanılan genel kurulda Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Yılmaz’ın açılış konuşmasının ardından Divan Başkanı Hamza Yılmaz ve Divan üyesi Hakan Benli’nin konuşmaları yer aldı.

Genel Kurul seçiminde Ömer Aktürk’ün adaylığı ile tek liste oybirliği ile kabul edildi.Üç dönem Başkanlık yapan Cemil Sütbaş’ın ardından Ömer Aktürk Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin yeni Genel Başkanı olarak yetki aldı.

Genel Kurulda Köstengil Dernek Başkanı Hamit Güner, Ağılbaşı – Mandıra Dernek Başkanı Cemil Yiğittekin,eski  Genel Başkan Musa Ünal’da yer alarak birer konuşma yaptılar.

Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Ömer Aktürk, teşekkür konuşmasında bir önceki yönetime teşekkür ederek, önümüzdeki  dönemde Nogay Türkleri için yıllardan beri yaptıkları gibi kültür,sanat,edebiyat,spor ve akademik çalışmalar alanlarında faaliyetlerine yenilerini katarak devam edeceklerini söyledi. Kazakistan’dan, Rusya’daki Moskova,Dağıstan,Karaçay- Çerkes Nogay Dernekleri ile Avrupadaki Almanya, Norveç ve İsveç dernekleriyle ve Türkiye’de İstanbul,Konya,Kulu,Balıkesir,Eskişehir ve Ilgın Nogay Türkleri dernekleriyle de ilişkileri daha da güçlendirerek çalışmalarda bulunacaklarını ifade etti.

NORVEÇ NOGAY TÜRKLERİ DERNEĞİ’NDE DE GÖREV DEĞİŞİMİ OLDU

Norveç’in başkenti Oslo’da faaliyet gösteren Norveç Nogay Türkleri Derneği’nin de aynı gün Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurulda derneğin başkanlığına Meral Oğuz’un ardından bir kez daha Nizamettin Demirez seçildi.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: