Twitter Facebook Linkedin Youtube

KAYSERİ’DEKİ UYGUR VE TÜRKMEN MUHACİRLERE DESTEK

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi Kayseri İl Temsilciliği, Kayseri’de ikamet eden zor durumdaki muhacirlere sahip çıkıyor. Doğu Türkistan’dan hicret etmek zorunda kalan Uygur Türklerinin, hayırseverliğiyle ön plana çıkan Kayseri’de kimsesiz kalmayacağının bir nişanesi olarak SASAM Kayseri İl Temsilcisi Avukat Yusuf DALMAZ ve kadrosu bir dizi çalışmaya imza attı.

Uygur toplumunun temsilcileri ile yapılan görüşmeler sonucunda bir yol haritası hazırlandı. İlk etapta Kayseri’deki Uygur Türklerinden dört aile ile görüşmeler yapıldı. Tespit edilen sorun alanları ve talepler ile ilgili faaliyetler başlamıştır. Sosyal sorumluluk adına yapılabilecekler istişare edilmiş ve uygulama aşamasına geçilmiştir.

Aynı kapsamdaki çalışmaların Irak ve Suriye’den Kayseri’ye göç eden Türkmen aileler için de yapılmasına yönelik il yönetiminde karar alınmıştır.

 

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: