Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM KAYSERİ İL TEMSİLCİLİĞİ AÇILDI

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM) Kayseri İl Temsilciliği haftalık istişare toplantısını kendi ofisinde yaptı. Şehrin merkezi bir konumunda faaliyetine başlayan temsilciliğimiz, ilerleyen günlerde geniş katılımlı programlar planlıyor. İl temsilcisi Av. Yusuf Dalmaz başkanlığında yönetim kurulu üyelerinin bir araya geldiği toplantıda ulusal ve yerel gündemdeki konular ele alındı. Tespit edilen konu başlıklarında sorunların çözüm yollarına yönelik neler yapılabileceği değerlendirildi. Beyin fırtınası şeklinde devam eden toplantıda gerekli görevlendirmeler yapılarak çalışmaların hızla neticelendirilmesi ve raporlanması konusunda fikir birliği sağlandı.

Gündelik siyasetin dışında kalarak kalıcı, kapsamlı ve kuşatıcı çalışmalar yapılması gerektiği vurgulandı. Başlangıç aşamasında yerel gündem ve ülke gündeminden bazı başlıkların ele alınması kararlaştırıldı. Bu kapsamda Kayseri’de spor ve Kayseri’nin en değerli spor markası Kayserispor’un içerisinde bulunduğu durumun ele alınmasına karar verildi. İl yönetiminden Sn. Çetin Güneş’in ülkemizdeki yeni yıl kutlama tartışmaları konusunda bir yazı kaleme alması; Sn. Murat Yabgu Akgül’ün ise Kayseri de yaşayan Uygur Türklerinin içerisinde bulundukları durum, Uygur Türklerinin sorunları, beklentileri ve Kayseri’deki faaliyetleriyle ilgili araştırma yapmasına karar verildi.

Ülkemizin enerjide dışa bağımlılığı, elektrik üretiminde kaynak çeşitliliği ve ilk yerli otomobilin de elektrikli olacağı dikkate alınarak elektrikli araçların ülke ekonomisine katma değerinin araştırılarak raporlandırılması ve bütün çalışmaların Genel Merkez ile koordineli şekilde, ilgili kurum ve kuruluşlara ulaştırılabilmesi için gerekenin yapılması ortak kararı ile toplantı sona erdi.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: