Twitter Facebook Linkedin Youtube

AKADEMİ SOHBETLERİNİN ONİKİNCİSİ GERÇEKLEŞTİ

Sahipkıran AKADEMİ’nin “AKADEMİ Sohbetleri” adıyla iki haftada bir Salı akşamları düzenlediği sohbetlerin onikincisi, Araştırmacı Yazar Sayın Yaroslav Samoylov’un katılımı ile gerçekleşti.

Söyleşide Rusya Bağlamında Suriye’de Yaşanan Güncel Gelişmeler ele alındı. Rusya’nın Suriye Politikası hakkında bir yüksek lisans tezi yazan ve kitabı yayınlanan Samoylov, Soçi mutabakakına ilişkin değerlendirmelerin yanı sıra yakın geleceğe ilişkin öngörülerde de bulundu.

Akademi Sohbetlerinin her birinde farklı bir SASAM Uzmanı veya konuğumuz, gençlerle bir araya geliyor ve gençlerin kendi kariyer planlamaları, akademik konular ve gündeme ilişkin sorularını cevaplıyor. AKADEMİ Sohbetleri ile daha önce aynı yollardan geçmiş kişilerce gençlere rehberlik edilmesi ve böylece gençlerin hayata daha bilinçli ve hazırlıklı olarak atılmaları amaçlanıyor.

Akademi Sohbetlerinin onüçüncüsü , 19 Kasım 2019 Salı akşamı gerçekleşecek.

 

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: