Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM, SSCB’NİN ZAFER GÜNÜ RESEPSİYONUNA KATILDI

Sovyetler Birliği’nin Nazi Almanyası’nı yenilgiye uğratmasının 74. yıldönümü olan 9 Mayıs Zafer Günü, Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde verilen resepsiyonla kutlandı. Rusya, Azerbaycan, Belarus, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Tacikistan, Türkmenistan ve Özbekistan Büyükelçiliklerinin davetlilerinin katıldığı resepsiyonda SASAM’ı Başkan Süleyman ERDEM temsil etti.

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov ve Belarus’un Ankara Büyükelçisi Andrei Savinykh’in birer konuşma yaptığı resepsiyonda, savaş dönemi şarkıları seslendirildi ve konuklara Rusya ile eski Sovyet ülkelerinin mutfaklarından yemekler ikram edildi.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: