Twitter Facebook Linkedin Youtube

PANELE DAVET: “TÜRK’ÜN DÜNYASI”

Sahipkıran AKADEMİ, “Türk’ün Dünyası” başlıklı Panel düzenliyor. 8 Aralık Cumartesi günü saat 13.00’te Türk Ocakları Genel Merkezinde gerçekleştirilecek Panel, Sahipkıran AKADEMİ tarafından 2019’da düzenlenmesi planlanan “Türk Dünyası Gençlik Zirvesi” için bir ilk adım niteliği taşıyor.

Panelde Türk Dünyasının sorun yaşanılan bölgelerinden Kıbrıs, Karabağ, Doğu Türkistan ve Irak ile Suriye Türkmen Bölgelerindeki güncel durum ve sorunlar dile getirilecek. Türk Dünyasının sorunlu bölgeleri, Panelinin ilk oturumunda alanında uzman akademisyenler ve bürokratlar  tarafından, Panelin ikinci oturumunda ise mezkur bölgelerden ülkemize gelen genç arkadaşlarımız tarafından ele alınacak.

Sahipkıran AKADEMİ olarak bizler, bu paneli, “bilgi olmadan strateji oluşturulamaz” ilkesi çerçevesinde değerlendiriyor ve bu Panelin, Türk Dünyasının sorunlu bölgeleri hakkında gelecekte yapacağımız çalışmaların da temelini oluşturmasını amaçlıyoruz. Bizler bir ideolojiye veya belirli siyasi görüşlere indirgenemeyecek kadar önemli gördüğümüz bu meseleleri, rasyonel, akılcı, saha gerçekleri ile uyumlu ve uygulanabilir çözümler üretebilmek maksadıyla masaya yatırmak istiyor ve bu paneli bu açıdan çok önemsiyoruz.

Tüm Türk Dünyasının sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasi düzeyde ilişkilerinin gelişmesini ve bu amaçla  kamu kurumları ve sivil inisiyatifler nezdinde ortak istişare ve hareket mekanizmalarının oluşturulmasını arzu ediyor ve konularda gelecekte yapacağımız çalışmaların altyapısını tasarlıyoruz.

Bu hassasiyetleri paylaşan tüm okuyucularımızı, 8 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 13.00’te Türk Ocakları Genel Merkezinde düzenleyeceğimiz Türk’ün Dünyası Paneline bekliyoruz. (Not: Panele katılım ücretsizdir. Facebook etkinlik sayfası için tıklayınız)

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: