Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM, AVRUPA GÖNÜLLÜ HİZMETİ (AGH) İÇİN AKREDİTE EDİLDİ

Merkezimiz, Ulusal Ajans tarafından Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) için ‘ev sahibi’, ‘koordinatör’ ve ‘gönderici’ kuruluş olarak akredite edildi. Böylece SASAM, Türkiye’de AGH için akredite edilen ve aralarında kamu kurumları, belediyeler, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları bulunan 186 kurumdan biri oldu. Böylelikle Sahipkıran AKADEMİ üyeleri, AGH kapsamında proje hazırlayıp farklı ülkelerde deneyim kazanabilecekler.

Avrupa Gönüllü Hizmeti Nedir?

Avrupa Gönüllü Hizmeti, “program ülkeleri” veya “komşu ortak ülkeler”den herhangi birinde sosyal içerikli bir projede 2-12 aylık süreler dahilinde yer almanızı sağlayan bir faaliyettir. Temel düzeyde dil eğitimini de (% 5) içeren Avrupa Gönüllü Hizmeti, 17-30 yaş arasındaki tüm gençlere açıktır. Avrupa Gönüllü Hizmetinin (AGH) amacı, gençlerin Avrupa Birliği’nin içinde ve dışında çeşitli şekillerdeki gönüllü faaliyetlere katılımını desteklemektir. Bu Eylem kapsamında gençler, bireysel olarak ya da gruplar halinde kâr amacı gütmeyen, ücretsiz faaliyetlerde yer alırlar (Detaylı bilgi için tıklayınız).

agh program ulkeleragh komsu ortak ulkelerAGH kapsamında akredite olan kuruluşlar listesine http://europa.eu/youth/evs_database_tr linkinden ulaşılabilir.

akreditasyon

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: