Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM HEYETİ, YARGITAY SEMİNERİNDE

SASAM heyeti, Yargıtay Başkanlığı İnsan Hakları Komisyonu tarafından düzenlenen “Adil Yargılanma Hakkı ve İfade Özgürlüğü” konulu seminere katıldı. Yargıtay Birinci Başkanı Sn. İsmail Rüştü CİRİT ve diğer yüksek yargı organlarının başkan ve üyelerinin de katıldığı seminerde, SASAM’ı Başkan Süleyman ERDEM, Başkan Yardımcısı Cesurhan TAŞ, Hukuk ve İnsan Hakları Masası Direktörü Mesut Emre KARAKÖSE ve Güvenlik Masası Direktörü Cihangir AKSAKAL temsil etti.

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü CİRİT

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü CİRİT

Seminerde “Adil Yargılanma Hakkı” ve “İfade Özgürlüğü” konulu iki oturum düzenlendi. Adil Yargılanma Hakkı” başlıklı birinci oturumda Yargıtay 13.Ceza Dairesi Başkanı Vuslat DİRİM’in moderatörlüğünde Adalet Bakanlığı İnsan Hakları Daire Başkanı Dr. Hacı Ali AÇIKGÜL, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Hukukçusu Yasemin ÇAĞ ve Yargıtay 11.Ceza Dairesi Üyesi Mehmet Reşat KOPARAN birer sunum yaptılar. “İfade Özgürlüğü” konulu ikinci oturumda ise, İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahri ÖZTÜRK’ün moderatörlüğünde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Usulü Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet GÖKÇEN ve Yargıtay 15.Ceza Dairesi Üyesi Ertan YÜZER birer sunum yaptılar. Oturumların ardından seminer, soru-cevap bölümü ile son buldu.

Nazik davetleri için Yargıtay Başkanlığına teşekkürlerimizi sunarız.

SASAM_yargitay_semineri

SASAM Heyeti Yargıtay Başkanı Sn.İsmail Rüştü CİRİT ile

20160525_110545

SASAM Heyeti, Yargıtay Birinci Başkanlık Tetkik Hakimi Sn.Lütfi GÜRGEN ile

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: