Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM’IN KURULUŞUNUN 3’ÜNCÜ YILI MÜNASEBETİYLE RESEPSİYON DÜZENLENDİ

1 Aralık 2012 tarihinde kurulan Merkezimiz, 3. yılını başarı ile geride bırakması vesilesiyle bir resepsiyon düzenledi. Geçen bir yıl içinde gerçekleştirdiğimiz 56 etkinlik ile Türkiye’nin en genç ve en etkin sivil toplum kuruluşlarından biri haline gelen Merkezimiz, 50 Uzman ve Sahipkıran AKADEMİ üyesi onlarca üniversiteli genç ile her geçen gün büyüyen geniş bir aileden oluşmakta. 20’den fazla kategoride 600’ün üzerinde makale ve haberin yer aldığı web sitemize, üç sene içerisinde 174 farklı ülkeden 575.000’den fazla ziyaret gerçekleşti.

Merkezimiz, ayrıca gençlere yönelik dikkat çekici projeler gerçekleştiriyor. Geçen yıl içerisinde İçişleri Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleştirdiğimiz Üniversite Öğrencilerinin Karar Alma Mekanizmalarına Katılımı başlıklı proje kapsamında, açılım sürecini gözlemlemek üzere 25 üniversite öğrencisi ile  Nisan ayı içerisinde 6 Güneydoğu iline 10 günlük bir çalışma gezisi düzenlendi. Geziye katılan öğrencilerden dileyenlerin gözlemlerini ve önerilerini aktarmak üzere hazırladıkları raporlar, SASAM’ın kurumsal raporu ekinde Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Genel Kurmay Başkanlığı ve siyasi partilere gönderildi. Mezkur raporlar, ayrıca SASAM’ın web sitemizden yayınladı (Raporlar için tıklayınız). Merkezimiz bu yıl ise Başbakanlık Tanıtma Fonu’nun desteğiyle Gençler Başkanlık Sistemini Tanıyor başlıklı proje kapsamında, başkanlık sistemini yerinde incelemek ve gözlemlemek üzere 15 üniversite öğrencisini ABD ve Meksika’ya götürecek.

RESEPSİYONDAN KARELER:

IMG_8891IMG_8881IMG_8883 IMG_8861IMG_8888 IMG_8865 IMG_8870 IMG_8875 IMG_8879 IMG_8849 IMG_8854

 

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: