Twitter Facebook Linkedin Youtube

SAHİPKIRAN AKADEMİ, YENİ KURUMSAL YAPISIYLA FAALİYETE BAŞLADI

Üniversite öğrencileri ve mezunlarının kişisel gelişimlerine katkı sunacak faaliyetlerin gerçekleştirilmesine yönelik olarak, Merkezimiz bünyesinde oluşturulmuş bir platform olan Sahipkıran AKADEMİ, yeni kurumsal yapısıyla 1 Eylül 2015 tarihi itibariyle faaliyete başladı. AKADEMİ yapılanması, Merkez Yönetimi ve Üniversite Temsilciliklerinden oluşacak. Merkez ve Üniversite Temsilciliklerinin görevlendirilmesi, yetki ve sorumlulukları, yönerge (Yönerge için tıklayınız) ile belirlendi ve Başkan, Başkan Yardımcıları ve Genel Sekreter görevlendirmeleri yapıldı.

AMAÇLAR

Sahipkıran AKADEMİ’nin amaçları, şu şekilde belirlendi;

a) Gençlerin kişisel gelişimlerine katkı sunacak akademik, sosyal ve kültürel faaliyetler gerçekleştirmek,

b) Gençlerin birlikte çalışma ve etkinlik/organizasyon gerçekleştirme yeteneği kazanmalarına yardımcı olmak,

c) Gençlerin akademik çalışmalarını yayınlayabilecekleri bir platform sağlamaktır.

FAALİYETLER

AKADEMİ, yukarıda sayılan amaçları gerçekleştirmeye yönelik olarak şu faaliyetleri gerçekleştirecek;

• Eğitim ve staj programları düzenleme,

• Beyin fırtınaları, yuvarlak masa toplantıları ve paneller düzenleme,

• Stratejik araştırmalar gerçekleştirme,

• Analiz ve rapor hazırlama,

• Sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirme,

• Kariyer destek programları düzenleme,

• Kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarına ziyaretler düzenleme,

• Kültürel etkinlikler düzenleme,

• Dergi ve bülten yayınlama,

• Üyelerinin akademik çalışmalarını web sayfası üzerinden yayınlama.

ÜYELİK

Sahipkıran AKADEMİ, hiçbir etnik, dini ve ideolojik ayrım yapmaksızın tüm gençlere açık olacak. Üye olabilmek için üyelik formunu (form için tıklayınız) doldurarak Akademi yönetimine ulaştırmak (akademi@sahipkiran.org adresine e-posta ile ya da posta veya elden Merkezime ulaştırılabilir) yeterli olacak. Üyelik başvurusu, Sahipkıran AKADEMİ Yönetim Kurulunca değerlendirilerek, başvuru sahibine bilgi verilecek.

AKADEMİ Başkanı olarak görevlendirilen Emre AYDIN, Genel Sekreter olarak görevlendirilen Özgür YILDIRIM ve Başkan Yardımcıları olarak görevlendirilen Zehra ÇİÇEK ile Emrah ALACA, faaliyetler için çalışmalara başladılar. Genç arkadaşlarımıza başarılar dileriz.

IMG-20150829-WA0021IMG-20150829-WA0003 IMG-20150829-WA0010 IMG-20150829-WA0027

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorumlar (1)

  1. Gazi Yıldırım dedi ki:

    ülkemizin geleceğine katkıda bulunacağı şüpesiz sizleri kutluyor başarılar diliyorum Gazi Yıldırım

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: