Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM, FRANSA’NIN EN BÜYÜK FESTİVALLERİNDEN FESTİCULTURE’DE VATANDAŞLARIMIZ İLE BULUŞTU

SASAM, Fransa’nın Lyon şehrinde bu yıl 5.si düzenlenen Türk Kültür Festivali (Festiculture)’e katıldı. Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızı bir araya getiren en önemli organizazyonlardan birisi olan festivalin bu yıl ki açılışını, Dışişleri Bakanı Sn.Mevlüt ÇAVUŞOĞLU yaptı.

Fransız siyasetçi ve bürokratların da katıldığı programa, ilgi çok yoğundu. Kültürümüzün mutfağından, el sanatlarına, mehterandan tarihi yapılarına kadar Türkiye’nin etkili bir şekilde tanıtıldığı organizasyonun en önemli amaçları; Fransa’da yaşayan vatandaşlarımızın birliğini ve bütünlüğünü pekiştirmek, Avrupa toplumu içerisinde dini ve milli değerlerimizin yaşatılmasına ve kültür ve medeniyetimizin tanıtımına katkı sağlamak.

Çanakkale Savaşlarının 100. yılı vesilesiyle “Çanakkale” ve Avrupa’ya işçi göçünün 50. yılı vesilesiyle “Gurbetçi Türklerin Göçü” temalarının da işlendiği konferanslar ve canlandırma alanı, katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Festivalde Genel Sekreterimiz Sn.Mesut Emre KARAKÖSE tarafından temsil edilen SASAM’ın standını ziyaret eden siyasetçiler ve Türk sivil toplum önderleri, fikriyatımızın önemini ve heyecanını hissettiklerini, bundan sonra Fransa’daki ve Avrupa genelindeki faaliyetlerimize ellerinden gelen katkıyı sağlayacaklarını belirttiler.

SASAM olarak, organizasyonu gerçekleştiren Festiculture Derneğinin değerli yöneticilerine nazik davetleri ve başarılı organizasyonları için  çok teşekkür eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

festiculture-12

festiculture-13

festiculture-11 festiculture-17

festiculture-1

festiculture-2

festiculture-3

festiculture-4

festiculture-5

festiculture-6

festiculture-7

festiculture-8

festiculture-9

festiculture-10

festiculture-14

festiculture-15

festiculture-16

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: