Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM İSTANBUL, DENGE VE DENETLEME AĞI’NIN DÜZENLEDİĞİ TOPLANTIYA KATILDI

SASAM, Denge ve Denetleme Ağı’nın düzenlediği ve yeni bir anayasa için hukuk, siyaset ve denge denetleme ilişkilerinin değerlendirildiği yuvarlak masa toplantısına katıldı. 13 Ocak 2015 Salı günü Taha AKYOL’un başkanlığında İstanbul’da düzenlenen toplantıya, SASAM adına SASAM İstanbul Temsilcisi Dr.Hüseyin Emin SERT katıldı.

Hukuk tarihimize denge ve denetleme perspektifinden yeni bir gözle bakıldığı ve denge ve denetlemenin öneminin hukuk tarihimizden örneklerle ortaya konuldu?u toplantı, farklı siyasi görüşleri temsil eden 208 sivil toplum örgütünün bir araya gelerek olu?turdu?u Denge ve Denetleme Ağı tarafından düzenlendi. Ağ, denge ve denetleme mekanizmalarının güçlendirildiği bir anayasa ile katılımcılık, hesap verebilirlik, şeffaflık ilkelerinin her alanda yerleşmesi için kurumsal ve yasal reformlar üzerinde çalışmaktadır. (Ağ hakkında detaylı bilgi için bakınız: www.birarada.org)

Ağ’a üye olmadığı halde, toplantıya SASAM’ı davet eden Ağ yetkililerine teşekkürlerimizi iletiriz.

10620724_1753872771505164_6540305759094301576_nemin sert

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: