Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM BOSNA HERSEK TEMSİLCİSİNDEN SASAM’A ZİYARET

SASAM Bosna Hersek Temsilcisi Sedad Bešlija (Beşliya), SASAM’ı ziyaret etti. Beşliya’yı SASAM Başkanı Süleyman Erdem ve SASAM Genel Sekreteri Muhammed Işık misafir ettiler. Ziyarette SASAM’ın Bosna Hersek’te gerçekleştirmeyi planladığı faaliyetler ve projeler ile Beşliya’nın başkanlığını yürüttüğü araştırma merkezleriyle muhtemel işbirlikleri üzerine istişarelerde bulunuldu.

Erasmus kapsamında Türkiye’de bulunan Sedad Beşliya, Bosna Hersek Sarayova Devlet Üniversitesi Tarih Enstitüsü Müdürü olarak görev yapmaktadır. Beşliya ayrıca Balkanlar Analiz ve Araştırma Merkezi (BALANS) ile Osmanlı Araştırmaları Merkezi Başkanlıklarını yürütmektedir.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: