Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM’dan Uluslararası Türkmen Strateji ve Düşünce Derneğine Ziyaret

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM) temsilcileri önemli bir görüşmeye imza attılar. İzmir merkezli Uluslararası Türkmen Strateji ve Düşünce Derneğine yapılan ziyarette Dernek Başkanı Sayın Valid FAYYAD ve yönetimi ile görüşme gerçekleştirildi.

Bölgeye dair gelişmelerin konuşulduğu görüşmede SASAM Şube ve Temsilciliklerden Sorumlu Yönetim kurulu üyesi Mesut UYAR ve SASAM Ege bölge koordinatörü Murat AKTAŞ yer aldılar.

Görüşmeler neticesinde Ülkemizde bulunan “Türk Soylu Sığınmacıların Ana Vatanda Yaşadığı Sorunlar ve Çözüm Önerileri” hakkında fikir alış verişinde bulunuldu. İfade edilen görüşler neticesinde 2024 yılı içerisinde, ivedi bir şekilde kapsamlı bir çalıştay düzenlenmesi kararı alındı.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: