Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM’DAN PROF. DR. KEMAL ARI’YA ZİYARET

SASAM Şube ve Temsilciliklerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Uyar ve Ege Bölge Koordinatörümüz Murat Aktaş, Dokuz Eylül Üniversitesi Atatürk İlke ve İnkılapları Enstitüsü Müdürü, tarihçi Prof. Dr. Kemal Arı’ya ziyaratte bulundular.

Enstitü müdürlüğünde yapılan ziyarette SASAM faaliyetleri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Arı, merkezimizin gelecekte yapılacak olan faaliyetleri hususunda katkı sunmaya hazır olduğunu belirterek ziyaret için memnuniyetini dile getirdi. Verimli geçen görüşme, ziyaret fotoğrafı ile sonlandı.

Kemal ARI kimdir ?

Kemal Arı 1965 yılında Samsun’da dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümünden mezun olmuştur.

1986 yılında Ege Üniversitesinde okutman, 1987 yılında On dokuz Mayıs Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır.

Dokuz Eylül Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümünde 1988 yılında yüksek lisans, 1993 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır. 1996 yılında yardımcı doçent, 2006 yılında doçent ve 2012 yılında profesör unvanını almıştır.

Türkiye’nin sosyal ve ekonomik tarihi, biyografi ve tarih araştırma yöntemleri üzerine çalışmalar yapmış ve kitaplar yazmıştır.

2008 yılında Enstitü müdürü olarak görev yapan yazar, çağrı üzerine 2015 yılında Amerika başta olmak üzere Atatürk ve Cumhuriyet tarihinin değişik konuları üzerine konferans vermiş ve sergiler açmıştır. Makaleleri bir çok çeşitli dergi de yayımlanmıştır. Bugün hala Dokuz Eylül Üniversitesi Atatürk İlke ve İnkılapları Enstitüsü Müdürü olarak görev yapmaktadır.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: