Twitter Facebook Linkedin Youtube

ZAFER HAFTASI ANMA VE KUTLAMA ETKİNLİĞİMİZ

Dünya tarihinin akışını değiştiren Malazgirt Zaferinin 950. Yıl Dönümü ve Türk milletinin bağımsızlık iradesini perçinleyen Büyük Taarruz ve Baş Komutanlık Meydan Muharebesinin 99. Yıl Dönümü ile ilgili olarak, Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi ev sahipliğinde “Zafer Haftası Anma ve Kutlama Etkinliği” düzenlendi.

SASAM Genel Sekreteri Muhammed IŞIK yönetiminde icra edilen etkinlik pandemi şartları nedeniyle sanatçı, asker, bürokrat ve tarihçilerden oluşan sınırlı sayıda katılımcıyla gerçekleştirildi. E. Albay Oğuzhan Akova’nın kısa sunumu sonrasında diğer katılımcılar da 26 Ağustos başta olmak üzere özellikle Ağustos ayında yoğunlaşan büyük zaferler hakkındaki görüşlerini beyan ettiler.

SASAM Kültür ve Sanat Masası Direktörü Türnaz Altınsoy tarafından hazırlanan etkinlik konuşmaların ardından Oğuzhan Akova’nın ağız mızıkası ile Atatürk’ün sevdiği şarkıları ve 100. yıl bestesini icra etmesiyle devam etti.  Âşık Selahattin Dündar kendi bestesi olan ‘Vatan Bir Bütündür Bölünmez Asla’ eserini seslendirdikten sonra dillere pelesenk olan ‘Türkiyem’ türküsü hep bir ağızdan söylendi.

Şair-Yazar Songül Dündar kendi eserleri olan ‘Atatürk’ ve ‘Bayrağım’ şiirlerini okudu. Etkinlik günün anlam ve önemine binaen yazılmış olan şiirlerin katılımcılar tarafından okunmasıyla sona erdi. Etkinliğimizde yer alan tüm değerli davetlilere teşekkür ederiz.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: