Twitter Facebook Linkedin Youtube

“İRAN’DA TÜRKLÜK VE TÜRKÇE” PANELİ

Azerbaycan Kültür Derneği ev sahipliğinde “İran’da Türklük ve Türkçe” konulu panel düzenlendi. 22 Şubat Cumartesi günü Ankara’da düzenlenen panele çok sayıda dinleyici yoğun bir ilgi gösterdi. Azerbaycan Kültür Derneği Başkanı E. Milletvekili Cemil Ünal’ın açılış ve takdim konuşmasıyla başlayan program sunumlarla devam etti.

İran’da Türk kimliği, Türklük bilinci ve Türkçe üzerine Cemil Ünal başkanlığında gerçekleştirilen oturumda Prof. Dr. Nesib Nesibli (E.Milletvekili ve Büyükelçi), Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Mesut Emre Karaköse ve Tebriz Araştırmaları Enstitüsü Başkanı M. Rıza Heyet birer konuşma yaptılar. Türk Dünyasının ayrılmaz bir parçası olarak kabul edilen ve bütünlüğü için hayati önemi vurgulanan İran Türklüğünün tarihi gelişim seyri ve mevcut durumuna ilişkin önemli analizlerin yapıldığı program, daha geniş mecralarda tekrar edilmesi temennisiyle tamamlandı.

SASAM olarak başlıca ilgi ve çalışma sahalarımızdan biri olan İran ve İran Türklüğü konusunda düzenlenen programa davetlerinden dolayı, Azerbaycan Kültür Derneği ve TEBAREN yetkililerine teşekkür ederiz.

 

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: