Twitter Facebook Linkedin Youtube

“GENÇLER GELECEĞİMİZDİR” KONULU FARKINDALIK VE VİZYON GELİŞTİRME SEMİNERİMİZ TAMAMLANDI

Yurtdışına yüksek lisans, doktora ve diğer alanlarda eğitim amaçlı gidecek gençlere geniş görüşlülük kazandırmak amacıyla, SASAM tarafından 8-9 Şubat 2020 tarihlerinde düzenlenen program başarıyla tamamlandı. Geniş bir yelpazede farklı konu ve temalar işlenen program iki tam gün sürdü.

SASAM Başkanı Mesut Emre Karaköse’nin açılış ve takdim konuşmasıyla başlayan etkinlik yoğun bir ilgi ile karşılaştı. Dr. Erdoğan Karakuş, Prof. Dr. Zahide İmer, Abdurrahman Keskin, Vahit Öz, Prof. Dr. Hasan Pekmezci, Selena Çevik, İskender Yaman gibi isimlerin yer aldığı program (E) Alb. Oğuzhan Akova’nın koordinasyonunda icra edildi.

Yurt dışı deneyimine sahip akademik, askeri, bürokratik ya da siyasi tecrübeye sahip konuşmacıların yer aldığı seminerin katılımcılarına “Katılım Belgesi” verildi. Bilim, kültür, sanat, eğitim, diplomasi, medya ve iş dünyasından tecrübeli isimlerle tanışmanın heyecanına vurgu yapan gençler bu tarz programların devam etmesini talep etti.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: