Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM BAŞKANLIĞINDA BAYRAK DEĞİŞİMİ

SASAM Başkanı Mesut Emre KARAKÖSE, 17/01/2024 tarihinde düzenlenen bir tören ile başkanlık görevini Uluslararası Güvenlik Masası Direktörü Süleyman ERDEM’e devretti.

Törende Sayın KARAKÖSE; görev süresi boyunca yapılan faaliyetleri özetleyip bu süreçte katkısı olan tüm SASAM mensuplarına teşekkür etti. Başkan KARAKÖSE ortaya konulan çalışmaların bir çok kamu kurumunun karar ve işlemlerinde göz önüne alınmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. SASAM’ın 12 yıllık tecrübesiyle önemli bir marka değerine ulaştığını belirterek bürokrasi, diplomasi, sivil toplum ve akademi alanlarında yapılan çalışmalarla korunması ve yaşatılması gereken bir Merkez haline geldiğini vurguladı. Başkan KARAKÖSE, görevi SASAM’ın kurucu Başkanı Sayın Süleyman ERDEM’e devretmenin gönül rahatlığı içinde olduğunu söyleyerek Sayın ERDEM’e başarı diledi ve temsili olarak SASAM mührünü takdim etti.

Yeni SASAM Başkanı Süleyman ERDEM ise Başkanımız Mesut Emre KARAKÖSE’ye çalışmalarından dolayı teşekkür edip yeni dönemde yapılması öngörülen faaliyetlere ilişkin bilgi verdi. Kuruluşundan bu yana yer aldığı ve halen Uluslararası Güvenlik Masası Direktörü olduğu SASAM ailesinin her ferdini yeni dönemde de aralarında görmek istediklerini ifade etti.

Bir bayrak devri niteliğinde olan görev değişiminin hayırlı olmasını diliyor, Sayın KARAKÖSE’ye SASAM’ın her kademesinde bugüne kadar verdiği emek için çok teşekkür ediyor ve yeniden başkanlık görevini üstlenen Sayın Süleyman ERDEM’e üstün başarılar diliyoruz.

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi – SASAM

DEVİR TESLİM TÖRENİNDEN KARELER:

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: