Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM İSTANBUL, ISAF FUARINA KATILDI

Bu sene 23. Kez düzenlenen ISAF Fuarı, İstanbul’da gerçekleştirildi. SASAM İstanbul ise fuara katılım göstererek çeşitli temaslarda bulundu. Fuar; kamera, kamera-takip, yapay zeka entegreli kamera sistemleri, iş güvenliği çözümleri, siber güvenlik ve yazılım, uzaktan kontrol sistemlerini içeren akıllı bina-şehir sistemlerini kapsayan bugünün ve yakın geleceğin güvenlik ürünlerinden oluşmaktaydı. Bu bağlamda sektör içerisinden veya ilgisi olan pek çok kişinin de ziyaretçi olarak katıldığı etkinlik Avrasya’nın en büyük sektörel etkinliği olarak gösterilmektedir. ISAF Fuarı’nın, İstanbul’da iki senede bir düzenlenen IDEF fuarından farkı ise sınır güvenliğinden ziyade sivil insanların, konutların, yerleşim yerlerinin ve ofislerin sorunlarına yönelik çözümlerin karşılanmasıdır. Bu bakımdan ise teknik olmayan daha çok meslek ve uğraş grubunun dikkatini çekmektedir. Güvenlik ve teknolojik entegrasyon, beklentilere yönelik geri bildirim kalitesini yükseltmektedir ancak tam anlamıyla ‘’otonom’’ cihazların özellikle ‘’sivil kullanımda’’ etkin olmaması, otonom ve güvenlik bileşiminin orta vadede karşılanacağını göstermektedir.

İstanbul, gerek IDEF gerekse IASF gibi güvenliğe yönelik organizasyonlarla, Türkiye’de güvenlik kültürünün lider kenti olmaya dönük isteğini devam ettireceğini göstermiştir.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: