Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM KKTC TEMSİLCİLİĞİNDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK VE AKINCI’YA TEPKİ

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi KKTC Temsilcisi Mahmut Toprak ve beraberindekiler Mustafa Akıncı’nın talihsiz sözlerine tepki göstererek Cumhurbaşkanlığı önüne siyah çelenk bıraktı. Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Mücahitler Derneği ve Ulusal Halk Hareketi (UHH) üyelerinden oluşan platform, Mustafa Akıncı’nın 1974 Barış Harekatı ve Barış Pınarı Harekatı ile ilgili açıklamalarını protesto etti.

Bildiriyi Rauf Raif Denktaş Düşüncelerini Yansıtma Derneği Başkanı Latif Akça okudu. Bildiride, ‘Akıncı’nın dört günlük gecikmeyle yaptığı açıklamanın makamının yüceliği ve Kıbrıs Türk halkının duygu ve düşünceleriyle bağdaşmadığı’ ifade edildi. Akıncı’nın, KKTC’nin Türkiye’deki itibarına ve kardeşlik bağlarına darbe vurduğu belirtildi. Talihsiz açıklamalarıyla Anavatan karşıtlarının ekmeğine yağ süren, Türkiye sevdalılarını üzüntü ve öfkeye sevk eden Akıncı’ya, “Kıbrıs’ta uzun süre dökülen kanları 1974’te durduran Türk ordusu olmuştu, Suriye’de yıllardır dökülen kanları durduracak olan da yine Türk ordusu olacaktır. Hiç şüpheniz olmasın” denildi. Okunan bildirinin zarftaki bir kopyası da Akıncı’ya iletildi.

SASAM KKTC Temsilcisi Mahmut Toprak ayrıca yaptığı açıklamada Barış Pınarı Harekatına destek olmak için Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına bağış kampanyası başlattıklarını açıkladı. Adada büyük ilgiyle karşılanan kampanyanın sarsılmaz birliğimizin bir nişanesi olduğunu vurguladı.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: