Twitter Facebook Linkedin Youtube

SÖYLEŞİYE DAVET: “2020’LERE DOĞRU TÜRKİYE İÇİN ÇIKIŞ YOLU ÜZERİNE DÜŞÜNCELER”

Merkezimizce düzenlenen okuyucularımıza açık etkinliklerin 112’ncisi, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Uzmanı Halil ŞENER’in sunumu ile “2020’lere Doğru Türkiye İçin Çıkışyolu Üzerine Düşünceler” başlıklı bir söyleşi şeklinde gerçekleşecektir.

Halil ŞENER: Bursa Erkek Lisesi ile ODTÜ İşletmeyi bitirdi. SBF’de yüksek lisans/doktora çalışmaları, Mançester Ünv. İktisat yüksek lisans; Boston Ünv.’de Organizasyon Tasarımı; MIT’de Bankacılık ve Harvard  Kenedi Sukul’da  Politik Yönetim ve Kurumsal Liderlik, IMF Enstitüsü Finansal Programlama, Dünya Bankasında Staj, New York’ta Finansal Kurumlar  incelemeleri yaptı.

DPT’de Sanayi-Ekonomi/Ağır sanayi-hafif sanayi ilişkileri, Sanayi ve KOBİ konularını takip,  Bilim-teknolojinin sanayi/ekonomiye etkisini çalıştı.

Türkiye’nin AB ile entegrasyonu ve müzakereleri;  Türk Dünyası Kurultayları; ABD, Çin, Rusya vb.nin  üst düzey Asya  strateji çalıştayında  yer aldı.

Bulunduğu görevler: Başbakan ekonomi danışmanlığı ofisi, DPT Müsteşarı asistanlığı, Planlama Uzmanlığı, AB Gn. Md’de daire başkanlığı, Kalkınma Bakanlığı Müşavirliği ve CB Strateji ve Bütçe Başkanlığı elemanı.

Halen OSTİM Teknik Üniversitesi Danışma Kurulu üyeliği ile Bir düşünce kuruluşunda Yönetim Kurulu üyeliğini de sürdürmektedir.

Son çalışmalarında; Türkiye’de Kalkınma Süreçleri ile Kurumlar Sisteminin Reorganizasyonu ve DPT’nin Kurumsal Değerlendirmesi, Kalkınmanın Gidişatı, Yapısal Sorunun Teknolojik Atılım ile Düzeltilmesi ve Son Dönem Ekonomi Yönetimine Tavsiyeler yer almaktadır.

Söyleşiye tüm okuyucularımız davetlidir. Facebook etkinlik sayfası için bakınız: https://www.facebook.com/events/1870809076288892/

_______________________________________

Konu: “2020’lere Doğru Türkiye İçin Çıkışyolu Üzerine Düşünceler”

Konuşmacı: Halil ŞENER, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe (SBB) Uzmanı

Yer: Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM), Mithatpaşa Caddesi, 54/6, Kızılay ANKARA

Tarih: 1 Ekim 2019, Salı

Saat: 18:30- 20:00

 

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: