Twitter Facebook Linkedin Youtube

“DÜNYA TÜRKMENLERİ VE TÜRK KİMLİĞİNİN GELİŞİM SÜRECİ” BAŞLIKLI SÖYLEŞİMİZ GERÇEKLEŞTİ

Merkezimizce düzenlenen okuyucularımıza açık etkinliklerin 110’uncusu, Türkmen Yazar ve Şair Abdireşit TAŞOV’un sunumu ile “Dünya Türkmenleri ve Türk Kimliğinin Gelişim Süreci” başlıklı bir söyleşi şeklinde gerçekleşti.

Türkmenistan’ın Amuderya kıyısında yer alan Türkmenabat şehrinde yaşayan 75 yaşındaki Abdireşit TAŞOV, SSCB döneminde  Türkmenistan Yazarlar Birliği Başkanı olarak görev yapmıştır. Bozkurtun Patikası isimli romanı, geçen sene Türkiye Türkçesi ile Bengü Yayınları tarafından basılan TAŞOV’un söyleşisi, facebook hesabımızdan canlı yayınlanmıştır. Söyleşiye https://www.facebook.com/sahipkiranstrateji/videos/2424286687790150/ linkinden ulaşılabilir.

Sunumu için Sayın TAŞOV’a ve Sayın TAŞOV’un konuşmalarını tercüme eden Sayın Prof.Dr. Recep RECEBOV’a çok teşekkür ederiz.

SÖYLEŞİDEN KARELER

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: