Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM, “YENİ ÖZBEKİSTAN” VE “YENİ TÜRKİYE” DERGİLERİNİN TANITIM TOPLANTISINA KATILDI

Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ev sahipliğinde 22 Temmuz 2019 tarihinde, “Yeni Özbekistan” ve “Yeni Türkiye” dergilerinin tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıya, SASAM temsilcileri Cesurhan Taş, Mesut Emre Karaköse, Hamid Cangeldi ve Büşra Bayramoğlu katıldılar.

İki ülkenin ilişkilerini destekleme, özellikle yatırım, ihracat ve turizm sahalarında iş adamlarının potansiyelini değerlendirme, ilgili kurumlar arasında doğrudan iletişimi sağlama amaçlarıyla düzenlenen toplantı coşkulu bir atmosferde gerçekleşti.

Türkçe olarak hazırlanan “Yeni Özbekistan” ve Özbekçe olarak sunulan “Yeni Türkiye” dergilerinin tanıtım töreninde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Fuat Oktay ve Özbekistan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Sn. Elyor Ganiyev başta olmak üzere seçkin bir davetli topluluğu yer aldı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da aralarında bulunduğu işadamları ve yatırımcıların ilgisi dikkat çekici boyuttaydı. Kamu kurumları, özel sektör ve STK temsilcilerinin misafir olduğu sunumu takiben Özbekistan’dan gelen “Dutarcı Kızlar” milli dans ve ezgi topluluğunun konseri ile program devam etti.

Ebedi dostluk ve stratejik ortaklıkla gittikçe gelişen Özbek-Türk ilişkilerinin her alanda güçlenerek devam etmesi için ülkelerimiz arasındaki temaslarda somut ve net neticeler elde edilmektedir. Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi olarak, iki ülke arasındaki ilişkilerin yeniden canlandığı son yıllardaki katkılarımızın artarak devam edeceğini bildirir, Büyükelçilik yetkililerine teşekkür ederiz.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: