Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM’IN TEMSİL EDİLDİĞİ TOPLANTIDA ÇARPICI TERÖR VE GÜVENLİK ANALİZİ

Hacı Bayram Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde 26 Mart tarihinde “Büyüyen Terör Tehdidi ve Fırat’ın Doğusu” başlıklı bir toplantı düzenledi.

Kamu Yönetimi Araştırmaları Topluluğunun ev sahipliği yaptığı programa öğretim elemanları ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Üniversitenin tahsis ettiği salonda toplantı sonuna kadar yoğun katılım gözlendi.

Topluluk Başkanı Ahmet Sefa Yaman’ın açılış konuşmasının ardından panele geçildi. Prof. Dr. Tevfik Erdem’in moderatorlüğünde ilk olarak E. Tümg. Güray Alpar söz aldı. 15 Temmuz hain darbe girişiminin bastırılmasında büyük yararlılık gösteren ve Jandarma teşkilatının en üst kademelerinde uzun yıllar görev yaptıktan sonra 2018’de emekli olan Alpar, Ortadoğu coğrafyasının tarihi ve jeostratejik konumunu inceleyen bir sunum yaptı.

Ardından söz alan Suriye Türkmen Dernekler Federasyonu Başkanı Tarık Sülo Cevizci ise Ortadoğuda Türk varlığının tarihi boyutları ve Suriye’de mevcut Türk topluluklarının güncel meselelerine değindi. Cevizci Suriye krizinin başlangıcından bu güne kadar izlediği seyri anlattı.

SASAM Başkan Yardımcısı Mesut Emre Karaköse ise Türkiye’nin Suriye politikası ve seçeneklerini ele aldığı konuşmasında çözüm önerilerini ortaya koydu.

Soru cevap kısmının devamında plaket takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle program tamamlandı.

 

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: