Twitter Facebook Linkedin Youtube

RUSYA BİLİMLER AKADEMİSİ’NDEN SASAM’A ZİYARET

Rusya Bilimler Akademisi Şarkiyat Enstitüsü Uzmanı ve Moskova’da faaliyet gösteren Çağdaş Türkiye Araştırmaları Merkezinin Başkanı Amur GADJIEV, SASAM’ı ziyaret etti. Sayın GADJIEV’i SASAM Başkan Yardımcıları Mesut Emre KARAKÖSE ve Cesurhan TAŞ ile SASAM Uzmanı Muhammed IŞIK konuk etti.

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezinin iki ülke ilişkilerinde olumlu katkısının ve bu çerçevede olası işbirliği imkanlarının ele alındığı görüşmede ikili ilişkilerin önemine vurgu yapıldı.

Türkolog, gazeteci, yazar ve araştırmacılardan oluşan Çağdaş Türkiye Araştırmaları Merkezinin düzenlediği iş konseyi forumu, medya forumu ve panel gibi etkinliklerinin yanı sıra heyetlerarası görüşmelerde rolü değerlendirildi. Ortak proje alanları geliştirilmesi hususunda mutabakat sağlandı. Türk-Rus ilişkilerinin çok boyutlu olarak değerlendirildiği görüşmede, bu işbirliğinin bölgesel barış ve istikrarı güçlendireceği vurgulandı.

Nazik ziyareti için Sayın GADJIEV’e teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: